En iyi kazandıran meslekler hangileri?

Hayatı daha kaliteli yaşamak adına yapmanız gereken doğru mesleği seçmek. Ama çok para kazanacağım derken sevmeyeceğiniz bir mesleği seçmeyin Sonuçta sevdiğiniz işler sizlere utluluk kazandırır. Ne kadar para kazanırsanız kazanın sevdiğiniz işten zevk almıyorsanız, sonunda mutsuzluktan o işi bırakmak zorunda kalabilirsiniz.meslekelr

Bu uyarımızı yaptıktan sonra yapılan araştırmalara göre en çok kazandıran meslekleri sıralamaya başlayalım.

  1. Pazarlama müdürü: eğer pazarlama işini seviyorsanız seçmeniz gereken bir makam olabilir. Yıllık kazancının 120 bin doların üzerinde olması, tercihe şayan bir makam olmasını sağlıyor.
  2. Bilgisayar ve enformasyon idareciliği: Eğer dijitalim diyor ve bilgisayarlarla fazla yüz göz oluyorum diyorsanız, hedefiniz bilgisayar ve enformasyon teknolojileri yöneticiliği olsun. Yıllık kazançları yaklaşık 125 bin doların üzerinde.
  3. Mühendislik: İlk mezun dolduğunuz yıllarda belki fazla para kazanmayacaksınız ama hedefiniz ve gözünüz makam, mevki kazanmak ise mühendislik iyi bir meslek. Çünkü mühendislik yöneticiliği yapan birisi, yıllık olara 126 bin dolardan fazla kazanıyor.
  4. Diş protez uzmanı: Diş doktorlarının da iyi kazandığı bir gerçek. Uzun yıl okumalarının ardından iyi bir kariyer şanslarının olmaları çok güzel. Yıllık kazançlarının 125 bin doların üzerinde olması bunu gösteriyor
  5. Doğa bilimleri: Eğer tabiatla olan ilginiz iyiyse, doğa yöneticiliği uzmanlığını seçmeniz isabetli olabilir. Yıllık kazançları 127 bin doların üzerinde.
  6. Avukat: Adaletin tesisinde çalışan avukatların iyi bir gelirlerinin olduğunu söylemem lazım. Haksızlığın yanında kükreyen bir aslan olmayı dileyenler avukat olabilirler. Yıllık kazançların 130 bin doların üzerinde seyretmesi, adaletin savunulması için yeterli sanırım.
  7. Ayak ve bilek sağlığı uzmanı: en çok ihtiyacımız olan eklemlerden birisinin sağlığıyla ilgili bir işte çalışmak, yaklaşık olarak 135 bin doları her yıl kazanmak anlamına geliyor.

Şimdiden seçeceğiniz mesleklerle alakalı bir harita çıkarmanız gerekir. En sevdiğiniz en çok para kazandıran meslek olması dileğiyle.