En iyi hosting firması

Arkadaşlar hosting kurmayı düşündüğünüz sitelerin 7 gün 24 saat erişilebilmesi için gerekli olan bir hizmet. Ancak bu hizmetinde diğer hizmetler gibi kaliteli ve kalitesiz olanı var. Kalitesiz hizmet veren hosting firmalarının serverlarında sürekli kesintiler veya güvenlik hostinganlamında bazı sorunlar mevcut. Bu konuda bilgisi olmayanları doğru adrese yönlendirmeye hiç olmazsa hosting firması seçerken kıstas ölçüleri edinmenizi sağlayacağız.

Öncelikle sitelerinizin durumuna göre hosting paketi seçmelisiniz. Eğer kitlenizi arttırmak istemiyor belli bir kesine seslenmek istiyorsanız sitenizle, bizim tercihimiz hiç masraf yapmadan ücretsiz blok hizmetlerini kullanmanızdır. yine de site kurmakta ısrarlıysanız, seçeceğiniz paketin trafik ve bant alanını düşük tutabilirsiniz. Ancak sınırlı sayıda tragik ve bat genişliğini aşmanız durumunda siteniz geçici bir süre olarak kapanabilir. Bundan dolayı site kuranlara bizim önerimiz her ne olursa olsun sınırsız alan ve sınırsız trafik sağlayan paketleri tercih etmeniz.

Gelelim hosting firmalarına. Türkiye’de bu işi yapan firma çok. Ama Türkiye’de hizmet sunan hosting firmalarının yıllık hosting kira bedelleri yabancı hosting firmalarıyla karşılaştırıldığında çok yüksek. hatta bazı Türk hosting firmalarının ucuz olan yabancı hosting altyapılarını kullanarak, pahalı bir şekilde burada hizmet verdiği bir gerçek. Ancak bizim size vereceğimiz Türk hosting firmaları bu şekilde değil. Öncelikle yabancı hosting firmalarını fiyatları nedeniyle tercih edebilirsiniz. Sadece avantajları fiyat değil aynı zamanda hepsinin sınırsız alan ve tarafik sunmaları, bazılarını sınırsız domain barındırma imkanını da sunması, gerçekten tercih edilebilir olmalarını sağlıyor. Bu yabancı hasting firmalarından birisi ve en kalitelisi hostmonster.com firması.

Yabancı hosting firmalarının dezavantajı ise yabancı kontrol paneline sahip olmaları. ancak bu durum Google Chrome tarayıcısını kullandığınızda çözülüyor. Translate özelliği sayesinde kontrol paneli türkçe olarak karşınıza çıkıyor. ancak muhtemel bir sorunla karşılaştığınızda eğer orta seviye bir ingilizceniz yoksa, hosting firmasının müşteri hizmetlerini kullanmanız olası değil. Belki bir arkadaş yardımıyla kullanabilir veya sorunuzu kendiniz çözmeye uğraşabilirsiniz.

Türk hosting hizmeti sunan firmalardan en meşhur olanı, ihs şirketi. ancak fiyatlarının pahalı olması en büyük dezavantajı. Ama buna rağmen çokça tercih ediliyor. Müşteri hizmetlerinin kalitesi bunun en büyük sebebi. Bunun yanında kaliteli olan diğer bir firma netpay bilişim. Fiyat konusunda ihs’den daha avantajlı.