En ilginç spor dallarını öğrenin!

Hayatınızda futbol, voleybol, yüzme, at binme gibi sporlardan sıkıldıysanız ve daha heyecan verici bir spor arıyorsanız, aşağıdaki spor dalları tam sizlere göre. Bu sporları hayatınızda bir kere yaptıktan sonra ikincisini denemek istemeyebilirsiniz.Spor_dallar_ilgin_duvar_kad

  1. Cable Wakeboard: Elinize verilen bir ip var. Bu ip size sıkıca sarılı bir durumda. Makara gibi bu ipe bağlı olduğunuzu hayal edin. Sonrasını hayal edebiliyorsunuzdur umarım. Hızlı bir şekilde ip sizden boşalıyor ve siz çılgınca dönüyorsunuz.
  2. Buzkaşi: Bu spor belki bizim buralara özgü olmayabilir. Daha çok eski tarz bir sporu andırıyor. Onlarca atlı başı kesik bir oğlağı kapmak ve en uzak mesafeye taşımak adına yarışıyorlar. Bu sporu yapmak yürek ister. Çünkü at üstünden düşme ve atılma riski var.
  3. Bataklık dalışı: İsminden de anlaşıldığı gibi ortada bir bataklık söz konusu. Deniz ve havuzda yüzmekten sıkılanlar için bataklığa davetiye uygulaması bir spor dalı olarak gelişti. Ancak burada yüzmek yürek ister. Klasik bir yüzme değil, sadece ayaklarınızı kullanarak balık gibi yüzmelisiniz.
  4. Eş taşıma: Klasik bir sporu andıran eş taşıma, özellikle Finlandiya’da yaygın olarak yapılıyor. kadınları taşıyan erkekler 245 metrelik parkurda engelleri aşarak finale ulaşmaya çalışıyorlar.
  5. Satranç boksu: Bu sporun sebebini ben de anlayamadım ama boks severlerin aynı zamanda zihin aktivitelerini canlı tutmak adına geliştirilmiş olabilir. Çünkü boks yapanların zamanlar unutkanlık hastalığına yakalanmaları muhtemel oluyor. Bunu geciktirmek adına evvela satrançla zihin dövüşü sonrasında ise yumruklarla fiziksel güç test edilmek istenmiş.
  6. Zorbing: bu adrenalin ve heyecanı dorukta bir spor. Büyük bir top içerisine sabitlenerek yüksek bir yamaçtan aşağı atılıyorsunuz. Sonrasında ise büyük bir heyecan ve korku!