Çocuklarınızı uyuşturucudan koruyun!

Her anne ve baba benim çocuğum sigara bile içmez diyerek, çocuklarını kollamakta ve korumaktan kendilerini alı koyarlar. Halbuki hiçbir zaman çocuklar korunaksız bırakılmalıdır. Sigaraya bile başlamaz deyip de, uyuşturucu başlayan nice çocuklar anne ve babaların güvenlerini yıkmıştır. Sorun anne ve babada, ne de çocuklarda. Dışarıdaki ortam ve arkadaş çevresi her şeyin, her sorunun birincil nedeni. Ama şunu da unutmamak 196869gerekir ki, çocuklarına kontrolsüz beslenen güvende, çocukların başına buyruk yetişmesine sebep oluyor. Halbuki çocuk yetiştirme, lafta değil, uygulama da kendisini gösterir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarını takip etmeleri, güvenseler bile, kontrol etmeleri gerekir. Unutulmamalıdır ki, güven ve itimat kontrole mani değildir.

Çocuklar batağa sürükleniyor…

Siz çocuklarınıza güvenirken ve elleriniz bağlı otururken, çocuklarınızı kazanmak ve uyuşturucuya alıştırmak için dışarı da bir tim var. bu tim çocuklarınızın arkadaşı oluyor ve çocukları uyuşturucuya alıştırıyor. Bonzai konusunda son zamanlarda yaşanan ölümlerin herkes farkındadır. Benim çocuğum yapmaz diyenlerinde kendilerini kandırmamaları gerektiğini söylerim. Çünkü çocuklarınızın girdikleri ortamdan haberiniz yoksa, bonzai, tehlikesiyle karşı karşıya kalıp, kalmayacaklarını da bilemezsiniz.

Peki ne yapmalıyız?

Çocuklarınızla her zaman bir arada olamıyorsunuz. Çalışma saatleriniz birbirinizi kontrol etmenizi de engelleyebilir. Bu durumda teknolojiden yararlanmanız ve çocuklarınızı bahanelere teslim etmemeniz gerekir. Cep casus uygulamaları çocuklarınızı her zaman takip etmek ve onların kimlerle dolaştığını, kimlerle ne konuştuğunu öğrenmek mümkün. Ayrıca çocuklarınızın nerelerde takıldıklarını da görebilirsiniz. Çocuklarınızın bulundukları yerleri kendilerine sorarak, yalan söyleyip, söylemediklerini hemen anlayabilirsiniz. Akıllı telefonlara kolay bir şekilde eklenen uygulama, online olarak çocuklarınızın takip edilmesini sağlıyor. Çocuklarınızın başkaları tarafından kaybedilmesine asla göz yummayın. Tedbirinizi alın!