Girişimcilere verilen desteklerin anlamı nedir?

Ülkemiz eski kara çarşambalardan daha aydınlık günlere, haftalara, aylara ve yıllara doğru ilerleyerek, her geçen zaman biraz daha dünya sahnesinde ha ettiği tarihi mizacını kazanmakta. Özellikle bunun gerçekleşmesi adına ekonominin gelişmesi ve ülkenin 19549bağımsız bir ekonomik değere sahip olması gerekir. Bu anlamda ülkemiz eskisinden çok daha büyük mesafe kat etmiş bir durumda. Bunun somut bir şekilde misalini verecek olursak, 2008 resesyonundan sonra IMF ile sona eren Stand-by anlaşmasının yeniden yapılması baskılarına rağmen –gerek TÜSİAD gibi kurumlar, gerek bazı bakanlar, gerekse dış güçler- IMF’ye hayır denmesi ve bunun sanıldığı gibi ülke ekonomisinin gerilemesine değil, tam tersine zincirlerinden kurtulan bir yapıda hareket etmesine vesile olmasını söyleyebiliriz.

Destekler…

Devlet tarafından yatırımcılara verilen destekler sayesinde, bugün yüzde 6,5 ithalatta azalmalar yaşanıyor. Dikkat ederseniz, bu ithalatta azalma rakamları istikrarlı bir şekilde devam ediyor. İhracat ise artıyor. Bunun sebebi yatırımcıya ve girişimciye verilen desteklerin hayat bulması ve meyvelerini vermeye erkenden başlaması. Ülkemizin 2023 hedeflerini biliyorsunuz. İlk 10 ekonomi içerisine girmek. Bunun yanında 500 milyar dolarlık bir ihracat hedefimiz var. Bunların gerçekleşmesi adına ithalat edilen ürünlerin yerli girişimciler tarafından üretilmesi adına destekler veriliyor. Siz de bir girişimciyseniz ve fikirlerinize finansman arıyorsanız, desteklerden yararlanabilirsiniz. İlla da ithal edilen bir ürünün yerli ikamesini ortaya koymanıza gerek yok.

Profesyonel destek alın!

Fikirlerinizin projelendirilmesi hususunda profesyonel bir destek almanızda yarar var. Çünkü mevzuata uygun olmayan bir projelendirilme söz konusu olursa, destek alamayabilirsiniz. Fikirlerinizin veya mevcut durumunu büyütmek istediğiniz firmanıza destek almak için tek yapmanız gereken, hedeflerinizi ve ülkemize kazandırabileceklerinizi güzel bir şekilde projelendirmek.