Başarılı olmak için nasıl düşünmelisin? Nasıl düşünmemelisin?

İnsan düşüncesi ve fikirleriyle vardır. Buları ortadan kaldırdığınızda ortada sadece et ve kemik kalır. Bir akıl hastasını düşünün. Yaptıklarından ve eylemlerinden haberi olmayan. İnsanın insanı yapan fikir, düşünce ve bunların sonucu olan eylemleridir. Eğer kendinizi 453619-3-4-9e5c3yetersiz hissediyorsanız, bir gün akıl hastalarının bulunduğu hastaneleri gezmenizi veya varsa mahallenizdeki akıl hastalarını ziyaret etmenizi, uzaktan izlemenizi tavsiye ederim. O zaman ne kadar donanımlı olduğunuzu düşünerek, başarılı olmak ve hayat gayenizi yeniden çizmek için gerekli olan motivasyona sahip olacaksınız. Eğer başarılı olmak ve üretmek için bir plan yapmıyorsanız, sizin durumunuz akıl hastalarından daha acınacak bir durum demektir.

Bu durumdan kutulun?

Eğer düşünceleriniz sizi sınırlıyorsa, bahaneleriniz tembellik, iş becerememe, iş bitirememe, sorumluluk almaktan korkma, tembellik ve isteksizlik gibi nedenlerle başarısızlığınıza birçok kılıf bulabilirsiniz. Ama bunların ardında yatan sadece düşüncelerinizin bozuk bir yapıya sahip olmasıdır. İnsanı düşünceleri sınırlamazsa, hiçbir zorluk sınırlamaz. Bunun farkında olarak yaşamanızı istiyorum. Böylece başarılı olmak için gereken motivasyon ve inanca sahip olacaksınız.

Ben yapamam…

Ben yapamam, ben edememem, bana göre değil olumsuz düşüncelerini kenara koymanız için birçok sebebiniz var. yok diyorsanız yaşam gayenizi yeniden gözden geçirmeniz gerektiğini ve neden olmayacağını mantıklı şekilde açıklamanız lazım. Hayatınız size sunulmuş olan bulunmaz bir hazineyken, bunun olmayacak şekilde heba etmek, en büyük israflardan biridir. Denemekten korkmamanız gerekir. Düşünmekten ve hareket etmekte korkmamanız gerekir. Bu tür düşüncelerden kurtulmak için sağlıklı bir hayata sahip olmak da gerekli. Bu anlamda, arada bir spor ve temiz hava almanızı, kafein ve sigara gibi zarar verici şeylerden kurtulmanızı tavsiye ederim. Yeni şeyler öğrenin ve hayatınıza yeni şeyler kazandırın. Hiçbir şey için geç olmadığını unutmayın.