Burç diyetleri ile kilo verme

Burçların insan davranışları üzerinde etkisi olduğuna inananların, burçların yemek yeme alışkanlıkları üzerinde belirleyici bir etki yaratmadığını düşünmesi oldukça gariptir. Günlük alışkanlıklardan karakter özelliklerine belirleyici bir etkisi olduğuna inanılan burçlar, insanların beslenme alışkanlıkları üzerinde de etkilidir. Abur cubura küçük yaşlarda olan ilgisini asla kaybetmeyen koçlar, çoğu zamanda da tuzlu yeme ve alkol sebebiyle sağlık sorunları yaşar. Fazla kiloları ile her zaman arası iyi olmayan boğalarınsa, her gün 2 litre su içmeye bilhassa dikkat etmesi gerekir. Her burcun bu gibi beslenme alışkanlıkları olduğundan, burca uygun bir diyet ile daha rahat kilo verilmesi mümkündür.

İkizler burcu insanları hayattın birçok alanında olduğu gibi yemek yeme konusunda da acelecidir. Sağlık açısından birçok olumsuz etkisi bulunan hızlı yemek yeme alışkanlığından vazgeçen ikizler burçları, ideal kilosuna ulaşmanın yanı sıra kısa süre içinde sağlığına da kavuşacaktır. Bu nedenle ikizler burçlarının uygulayacağı diyetler ile yedikleri kadar bu yiyecekleri yavaş bir şekilde tüketmeye de dikkat etmesi gerekir. Yengeç burçlarının duygusal halleri doğrudan yemek alışkanlarını etkiler. Özel hayatında yaşadığı sorunlardan uzaklaşmak için yemek yemeye sarılan yengeçlerde fazla kiloların dışında tansiyon, şeker ve kolesterol gibi sağlık sorunları da yaşanabilir. Yengeçler kilo vermek için uyguladıkları diyetlerde yağsız protein tüketmeye yoğunlaşarak cilt sorunlarını da büyük oranda engelleyebilir.

Yemek yemenin bir zevk olduğunu düşünen aslanlar, özellikle et ve tatlı konusunda son derece yüksek bir isteğe sahiptir. Tüm aslan burçlarının kilo vermek için uzman bir diyetisyene başvurması ve hayatlarının sonuna kadar devam edecek şekilde beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi gerekir. Çikolata başta olmak üzere tatlılara her zaman zafı olan başaklar, şeker ve tuz oranı düşük olan yiyeceklere yönelerek oldukça kısa bir süre içinde kilo verebilir. Doğal şeker olarak nitelendirilen kuru yemiş ve meyveleri beslenme alışkanlıklarına dahil ederek hem daha sağlıklı hem de daha fit bir vücuda sahip olabilirler.

Özellikle kent yaşamına dahil olan tüm terazilerin günlük tükettiği asitli içecek ve kahve oranına dikkat etmesi gerekir. Asitli içeceklere ve kahveye karşı bitmek tükenmek bilmez bir açlık içinde olan teraziler, farkında dahi olmadan vücutlarına aşırı miktarda gizli şeker almakta ve fazla kilolar da bu şekilde kaçınılmaz olmaktadır. Fazla kilo sorunu yaşayan akreplerin büyük çoğunluğu, hayatına yeşillikleri sokmadığı ve düzenli bir su içme alışkanlığına sahip olmadığı için bu sorunu yaşar. Bu nedenle uygulanacak beslenme programları kadar düzenli su içmeye de özen gösterilmesi gerekir. Balık burçlarının sıkı diyetler yerine kendilerine uygun daha esnek beslenme tiplerini denemesi gerekirken, kovaların da meyveye ağırlık vermesi faydalı olacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için öncelikle uzman bir hekime danışılması gerektiği de asla unutulmamalıdır.