Başak ve yay uyumu

Özgürlüğüne düşkün burçların başında gelen yay, sahiplenme duygusu çok kuvvetli olan başaklar için ideal eş adayı olmayabilir. Hayatında her şeyi belirli bir sistem dahilinde yapan ve düzenli yaşama karşı farkında olmasa dahi içgüdüsel bir yatkınlığı olan başaklar, hayatın her alanında tamamen özgür olmak isteyen ve sistemler dahilinde yaşamak istemeyen yaylar için oldukça sıkıcı gelebilir. İlişkinin ilk günlerinde bu tarz farklı özellikler bir sorun olmanın ötesinde fiziksel çekimin oluşmasını sağlasa dahi, birlikteliğin ilerlemesi ve ciddiyet kazanması ile birlikte çiftler arasında uyumsuzluk başlayabilir.

Başak ve yay burçlarının yaradılıştan gelen bu özellikleri kesinlikle uyum bir çift olamayacakları manasına gelmemektedir. İlk günlerde birbirini tanıma aşamasında olan başak ve yayların bazı şeyleri konuşması ve bir karara bağlaması, beraberliğin ilerleyen günlerinde karşılıklı anlayış gösterilmesini sağlayacaktır. Eleştirme konusunda doğuştan yeteneğe sahip olan başakların söylediği her şeyden etkilenmeyen yayların yine de hassas noktaları olabileceği unutulmamalıdır. Çok fazla yoruma bulunduğu için birçok burç ile anlaşamayan başaklar bu konuda yaylarla daha rahat olsa da, karşısındaki yayın da bir sabrı olduğu unutmaması yararlı olabilir.

Başak burçlarının eleştirel yanı yay ile yaşanan beraberliklerde büyük bir sorun olmayabilir çünkü yaylar da ağız dalaşına girme konusunda oldukça iyidir. Yaylar ağız dalaşına girmekten ziyade girilen bu sataşmalardan galibiyetle ayrılmayı sever. Bu nedenle başak ve yay çiftleri arasında bir ömür boyu bitmeyecek ve iki tarafın da kazanamayacağı tartışmalar yaşanabilir. Başak ile yay arasındaki ilişkilerin uzun soluklu ve mutlu bir şekilde devam edebilmesi için her iki tarafa da bazı görevler düşüyor olsa da, daha çok şey yapması gereken taraf başaktır.

Birbirini iyice tanıyacak kadar uzun süre boyunca vakit geçirmeyen başak ve yayların ani bir kararla evlenmeye karar vermeleri bir felakete dahi yol açabilir. Yeterince birbirini tanımayan başak ile yayların evlilikleri, çiftlerin ilerleyen günlerde birbirinin huylarını daha iyi tanımaları sonucunda kısa bir süre içinde noktalanabilir. Ancak ruhsal anlamda sorunlar yaşayan ve kendini mutsuz hisseden bir başak burcu için en ideal tercih bir yayla birlikte olmaktır. Eğlenceli kişiliği ile başak burcunun sorunlarından uzaklaşmasını sağlayan yaylar, aynı zamanda sorunları dinlemek kadar çözüm üretmek konusunda da yaradılıştan gelen bir yeteneğe sahiptir.

Rahnansaika