Başak ve oğlak uyumu

Ortak noktaları açısından bakıldığında başak ve oğlak burçlarının uyumlu bir çift oluşturma ihtimali oldukça yüksektir. Titiz bir yapıya sahip olan oğlak burçlarının hatalara karşı toleransı gerçek anlamda çok düşük olan başak ile iyi anlaşması söz konusu olsa da, bu karakteristik özelliklerin ters etki yapması da söz konusudur. Zira birbirinin hatalarını tabiri caizse “cımbızla ayıklayan” başak ve oğlak çiftleri, kısa süre içinde ilişkinin ciddi hasar almasına da neden olabilir. Ancak genel olarak başak ve oğlak burçlarının gerek hayatı algılayış biçimleri gerekse de olaylara yaklaşım biçimleri açısından uyum sağlayacağı söylenebilir.

Üzerinde şiddetli tartışmaların yaşanacağı anlaşmazlıklara düşmeyen başak ve oğlaklar, düşünce tarzlarıyla aynı zevklere ve sosyal alışkanlıklara sahiptir. Şüphesiz her insanın kendine has bir karakter olduğu düşünürse, ne kadar benzer zevklere sahip olursa olsun başak ve oğlak burçlarının da bazı konularda fikir ayrılığına düşmesi mümkündür. Ancak bu tür durumlarda söz konusu başak ve oğlaklarsa, orta yolun bulunması da büyük ölçüde kolay bir hale gelecektir. Başak ile oğlak arasında yaşanan ilişkilerin kısa süre içinde sonlandırılmasının altında yatan en büyük nedenlerden birisi “kibirdir”. Çünkü her iki burcun da egosu yüksek, kendini beğenmekten çekinmeyen bir yapısı vardır.

Sosyal ve iş hayatının getirdiği zorluklara göğüs germe konusunda başak burçlarına çok büyük destek veren oğlaklar, bu tür sorunlu günlerde sağlayacağı destek ile başak burcunun güvenini kazanabilir ki, başakların gerçek anlamda güvenmesinin oldukça zor olduğu düşünülürse bu ilişki açısından kritik derecede önemlidir. Ortak amaçlar doğrultusunda kararlı adımlarla yürüyebilen başak ve oğlak çiftleri, beraber gezmeyi ve eğlenmeyi çok sevse de maddi bir fayda sağlamak için oldukça tutumlu olmayı da bilirler.

Birbirlerine zaman ayırma konusunda cimri olabilen başak ve oğlak burçları, ilişkilerinin ilerleyen zamanlarında dahi iletişim sorunları yaşayabilirler. Beraber vakit geçirerek sorunlarını anlamak ve konuşarak çözüm üretme konusunda hevesli olsalar dahi, her iki burçta kibirli bir yapıya sahip olduğundan gurur yaparak ilk adımı atanın karşı taraf olmasını bekleyebilirler. Bu tür durumlarda başak burcu ilk adımın karşı taraftan gelmesini beklerken, oğlaklar da uzlaşmak için konuşarak kendilerini haksız duruma düşüreceğini düşünür ve böylece sorunlar bir kısır döndü içine girer. Gurur yapmayı bir kenara bırakarak egosundan sıyrılan başak ve oğlak çiftlerinin mutlu bir evliliğe yelken açmaması için ortada herhangi bir sebep bulunmamaktadır.

Rahnansaika