Aslan ve balık uyumu

Duygusal zekasının boyutlarını kendi dahi fark etmekte zorlanan balıklar için biraz fazla dominant bir karakter olan aslan burcu, yaradılıştan gelen özellikleri sebebiyle balık ile ilişki kurmada büyük zorluklar yaşayabilir. Balıkların da aslan burcu insanlar ile duygusal beraberlik kurma konusunda uyumlu olduğu söylenemez. Her zaman yürekken konuşan ve dobra olması sebebiyle hayatta birçok şeyi kaybetse de asla bu huyundan vazgeçmeyen aslanlar, duygusal yapıları sebebiyle çok çabuk kırılabilen balık burçlarının en ufak sözden dahi alınmasına ve içine kapanmasına neden olabilir.

Balık burçlarının hassas yapısı aslanların dobra konuşmalarından çok fazla etkilenmelerine sebep olarak, ilişkinin gelişmeye fırsat bulamadan erken aşamada sonlandırılmasını dahi sağlayabilir. Çoğu zaman dışarıdan boş, amaçsız ya da çok dalgın gibi görünen balıklar kendi içlerinde son derece karmaşık duygular içinde olduğundan, bazen dış dünyayı ve içindeki insanları çok yüzeysel veya çıkarcı görebilir. Bu durum balık burçlarının sosyalleşme konusunda pek de hevesli olmamalarına neden olurken, aslan burcu için sosyal hayatta var olmama ve dolayısı ile bakışları üzerinde toplamak istememe gibi bir durum söz konusu değildir. Doğuştan lider olan aslanlar sürekli ilginin odağında olmak ve her zaman takdir edilmek ister ki, bu nedenle de her zaman sosyal olmak ve insanlarla etkileşim halinde kalmak peşinde koşar.

Balık burcu ile birlikte olan tüm aslanların ağızlarından çıkacakları iki defa düşünmesi, kelime seçimine büyük özen göstermesi gerekir. Bazı balıklar “gerçek anlamda” tahmin dahi edilemeyecek kadar yüksek bir Duygusal Zeka seviyesine sahip olabilir ve aslan burcu olumsuz bir şey söylemese dahi adeta düşüncelerini okuyarak sonuca ulaşabilir. Tüm bunlar düşünüldüğünde aslan ile balık burçlarının mükemmel çift oluşturması güç olsa da, mutlu bir beraberliğe yelken açmaları da imkansız değildir.

İlişkinin ilerleyen zamanlarında hala karşı cinsin ilgisini çekebildiğini keşfeden aslanlar, bu düşünceleri kısa süre içinde akıllarından uzaklaştırmadığı takdirde ilişkinin ani bir şekilde noktalanabileceğini unutmamalıdır. Zira bu tür düşünceler eyleme dönüşmese dahi balık burçları birlikte olduğu insanın başka insanlardan hoşlandığı anında sezebilir. Çoğu balık bu tür hislerini kendine saklamayı ve konu ile ilgili herhangi bir şey bilmiyormuş gibi davranmayı seçse de, fırtınanın her an kopabileceği de unutulmamalıdır. Aslan burçlarının lükse tutkusu ve para harcamaya bayılması ile balıkların paraya önem vermemesi birleşince, ortaya adeta para harcama makinesi bir çift çıkabilir. Aslında aslan burçları birlikte olduğu insanın “romantik bir hayalperest” olduğunu kabul eder ve balık burçları da dümene aslanın geçmesine izin vererek duygularını paylaşmayı denerse, ortaya keyifli bir beraberlik çıkması da mümkündür.

Rahnansaika