Yumurta diyeti

Zamanımızın kronikleşen rahatsızlıklarından birisi obez hastalığı. Ülkemizde de bu rahatsızlığa muttali olan kişiler var. Bunlar uzman doktor kontrolünde diyet programlarına tabi tutularak, ideal kilolarına ulaşmaları sağlanır. Ancak bu rahatsızlığa bulaşmamış kişileryumurta diyeti için daha farklı diyet programlarıyla, kendi kilolarını kontrol altına alabilirler. Düzenli ve sağlıklı beslenmenin vücut sağlığı için önemli olduğunu unutmadan kendimize zarar vermeyecek diyet programı uygulanmalı. Daha fit ve estetik bir vücut aynı zamanda sağlıklı bir bedenle anlamına kavuşur.

Sizlere hem sağlıklı olacağınız hem de kilolarınızdan kurtulup, daha güzel bir hayata kavuşacağınız diyet programını açıklamak istiyorum. Yumurta diyeti denilen bu program, kimilerine ilginç gelebilir. Çünkü yumurta yüksek kaloriye sahip olduğundan diyet programlarının hep dışında tutulmuş. Ancak protein bakımından zengin olan yumurta, aslında diyet programına dahil edilmesi gereken önemli  bir besin maddesi. Bir kere sabah alınan yumurta, insanda 24 saatten fazla açlık hissi yaşatmıyor. Ama tek bir yumurtayla günü geçirmek, sağlıklı diyet programı için elverişli olmadığı için yumurtanın yanında atıştıracağınız bazı besinlerle, haftada 4 kilo verebilirsiniz.

Kısaca yumurta diyeti programından bahsedelim.

Dolu bir kahvaltı yapmanızı öneririz. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıdan hiçbir zaman taviz vermeden diyet programınızı yapmanız lazım. Biz de size bunu öneriyoruz. Öğle için yapmanız gereken diyetimizin ilk günü şu şekilde: 2 yumurta ve greyfurt. Akşam içinse yumurtanın yanında salata, kızarmış ekmek. İkinci gün içinse öğle yemeğinde her zamanki gibi yumurta, yanında domates, kahve.

3 gün için yapacağınız öğle yemeği için güzel bir sebze yemeği. Bunun yanında yumurtayı ihmal etmiyoruz. Her öğünde yumurta yemek sıkıcı olabilir belki ama sağlıklı bir diyet programı için bu yapılmalı. Diğer günlerde yumurta yemeği ihmal etmiyor, bunu balık veya kırmızı etlerle destekliyoruz. Hepimize daha sağlıklı bir yaşamı diliyorum.