Yükselen burçlar meselesi nedir?

Burçlara ne kadar rağbet ettiğinizi bilmiyorum ama, aranızı fazla açmayın bence. Her ne kadar birilerinin uydurma açıklamaları olarak lanse etseniz de, işin aslını farklı değerlendirirseniz, burçların yorumlarının da faydası olduğunu görürsünüz. Bir nevi kişisel gelişim tüyoları olarak nitelendire bileceğiniz açıklamalar sayesinde, hayatınızın nasıl indirşekillenmesi ve kendinizi tanımanız babında öğretileri, şiar edinebilirsiniz. Uzun kişisel gelişim kitaplarını veya makalelerini okumak istemiyorsanız, en iyi şeyin burç yorumlarını okumak olduğunu anlamanız gerekir.

Bugün burçlarının özelliklerine bakarak, nedir bu uydurmalar diye yakınanları varlığından haberdarım. Yani bir hayatlarına bakıyorlar, birde burçlarının özelliklerine bakıyorlar. Ama arada çok fark olunca, burç özeliklerin uydurma bir masaldan ibaret olduğu kanısına varıyorlar. Bu duruma sebep olan mesele, yükselen burçlar dalgasının birçok kişi tarafından bilinmemesi. Burçlar konusunda okuduklarınızdan ibaret kalan birkaç makale dışında, derinlemesine bir analiz gereğini duymamış olmanız, burçların özelikleriyle, sizin hayatınız arasındaki uçurumun nedenine inememenize sebep olur.

Bu duruma sebep olan konu, yükselen burçlar meselesinin astroloji uzmanlarınca kabul görmesidir. Yani insanların doğumuyla belli olan burçları, kişinin yaşamıyla bazen uyuşmaz. Bunun sebebi, kişinin karakteri üzerinde çok farklı tesirlerin söz konusu olmasıdır. Bu tesirler bazen doğumunda yengeç olan kişinin karakteristik özelliklerinin koça benzemesiyle tamamen tezat bir ifade bulur. Eğer bu duruma dikkat ederek, burçlar haritasında durumunuzu daha iyi analiz edebilir, sahip olduğunuz asıl burcunuza paralel bir karakter özelikleri taşımadığınızı, yükselen burcunuzun haritada ne olduğuna bakarak, görebilirisiniz. Hayatınızı daha iyi yaşamanız için burçların sizlere söyleyecekleri bir takım şeyler olabilir. Kulak vermeniz durumunda, her şey dünden daha farklı ve kaliteli olabilir. Buna inanmanız ve değişikliğe karşı cesaretli olmanız yeter.