Yengeç ve aslan uyumu

Yengeç ile aslan burcu beraberlikleri iki burcun da baskın özelliklere sahip olması nedeniyle deyim yerindeyse iki ucu keskin bir bıçak gibidir. Aslan burcunun karakteristik özellikleri arasında yer alan beğenilme ve övgü alma beklentisi, yengeç burcu için belirli bir süreden sonra çekilmez hale gelebilir. Aslan burçlarının kendisiyle sürekli ilgilenilmesini istemesi ve yaptığı her iş için övgü beklentisi içine girmesi, yengeç burcularının ilk günlerde hoşa gitse de ilerleyen zamanlarda itici bir tutum haline dönüşebilir. Yengeç burçları aslında aslan burçlarının beklediği ilgiyi ve şefkati gösterebilecek yapıda özelliklere sahip olsa da, aslan burçlarının bu ilgi ve beğeniyi her zaman beklemesi yengeçlerin tahammül sınırını zorlayabilir.

Tutarsız hareketler içine girmek aslan burçlarının doğasında olduğundan, yengeç ile olan beraberlikler de bu tür hareketler sergilemeleri normaldir. Bu tür hareketlerin aslan burcunun temel özelliklerinden biri olduğunu unutmaması gereken yengeçler, karşısındaki aslanın kötü bir niyetinin olmadığını bildiği sürece herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Yengeç burçlarının birlikte olduğu aslanlardan soğumasını sağlayan en büyük nedenlerden biri de, aslanların bitmek tükenmek bilmeyen otorite sahibi olma tutkusudur. Çevresindeki her şeyi ve herkesi sürekli olarak kontrol altında tutmak isteyen aslanların bu tutumu yengeçlerin sıkılmasına ve üzerlerinde aslında hiç de katlanamadıkları bir baskı oluşmasına neden olur. Aslan burcuna duyduğu sevgi nedeniyle bu baskıya belirli bir müddet karşı koysa da, hiç bir yengeç burcu sonsuza dek kontrol altında tutulamaz…

Anaç bir tavra sahip olan yengeç burçları aslanlar için ideal beraberliğin adresi olsa da, bir ilişkinin mutlu bir beraberliğe dönüşmesi için bu memnuniyetin karşılıklı olması gerektiği unutulmamalıdır. Korumacı tavırları sebebiyle aslan burçları yengeçlerle birlikte olmaktan memnun olsa da, sürekli olarak ilgi bekleyen ve her yaptığı hareketten ötürü takdir edilmek isteyen bir aslanla beraber “olmaya çalışmak” yengeç için ciddi anlamda yorucu olabilir. Yengeç burçları doğuştan gelen özellikleriyle bu tür yorucu süreçlerin üstesinden gelebilse de, beraber olduğu aslanla düşüncelerini paylaşarak bu durumun kendisini daha az etkilemesini sağlayabilir. Aslan burcunun alıngan bir yapıya sahip olduğunu unutmadan yapıcı bir dille sürekli ilgi göstermekten yorulduğunu dile getiren yengeçler, ilişkinin devam eden günlerinde kendilerini çok daha iyi hissedecektir.

Gerçekçi olan burçlar oldukları için yengeç ve aslanlar ortak hedefler doğrultusunda oldukça uyumlu bir ikili haline gelebilir. Fiziksel anlamda da son derece uyumlu olan yengeç ve aslanların ilişkilerini uzun süreli bir mutluluğa dönüştürmek için sürekli diyalog halinde olması ve birbirilerinin yanlışlarını korkmadan ifade ederek ortak yol bulmaya çalışmaları gerekir.

Rahnansaika