Yengeç ve akrep uyumu

Yengeç burçlarının romantizmi seven yönüyle akrep burçlarının karşı cins üzerindeki kendine güvenen tutumu birleştiğinde, ortaya mükemmel uyumun oluştuğu bir ilişki çıkabilir. Genel olarak iyi anlaşan burçlar olan yengeç ve akrepler, bazı noktalara dikkat ettiklerinde kusursuz beraberliği yaşama imkanına sahiptir. Uyum açısından birçok avantaja sahip olan yengeç ve akreplerin ilişkilerini olumsuz yönde etkileyebilecek tek şey, kendi egolarıyla verdikleri savaştır. Yengeç burçları her ne kadar hassas ve duygusal bir yapıya sahip olsa da, karşı cinste dış görünüme de büyük önem verir. Bu açıdan yengeç için biçilmiş kaftan olan akrepler, şekilci yengeçleri ilk görüşte etkisi altına alabilir.

Fiziksel uyumun zirve yaptığı birlikteliklerden olan yengeç ve akrep beraberlikleri, çiftlerin fiziksel yönden olduğu kadar duygusal açıdan da birbirilerini tatmin edebildiği ilişki tiplerindendir. Normalde kolay kolay beğenmeyen bir burç olan akrepleri memnun etme konusunda doğuştan yeteneğe sahip olan yengeçler, duygusal yapılarıyla akreplerin iç dünyasına kolaylıkla girebilir ve böylece anlayışlı bir tutum sergileyerek kaleyi içten fethedebilir. Yengeç burcundan olan ve akrepler ile ilişki kurduğu halde aradığı mutluluğu yakalayamadan insanların büyük çoğunluğu, dış görünüme olduğundan fazla önem verdiği için mutlu bir beraberlik yaşayamaz. Bu nedenle yengeç burçları elinden geldiği ölçüde dış görünüşü ikinci plana itmeli ve karşısındaki akrebin iç dünyasını görmeye gayret etmelidir.

Sosyal aktivitelerde benzer zevklere sahip oldukları için uyum yakalama konusunda çok şanslı olan yengeç ve akrepler, dışarda geçirdikleri zaman zarfında ortak keyif alacakları hobiler bulmakta zorlanmaz. Çoğu zaman akrep burçlarının planlarına gözü kapalı güvenen yengeçler, sanki tüm organizasyonu kendi yapmışçasına geçirdiği zamandan keyif alabilir. Uzun süreli ilişkilerde çiftler birbirilerinin alışkanlıkları da daha yakından tanıdığından, akrep burcunun organize ettiği akşam yemekleri, tatiller ve diğer aktiviteler yengeçlerin daha da keyifli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Akrep burcunun saygısını kazanması halinde yengeç burçları kendilerini düşünen bir insanla birlikte olmanın zevkini yaşayabilir.

Akrep burçlarının karşı cinse güvenme konusunda herhangi bir sorunu olmasa da, dilediği zaman karşı cinsle iletişim kurabilme yeteneğine sahip olduğundan ilişkilerde dikkatsiz davranabilir. Çoğu akrep burcu karşı cinsi çok kolay etkileyebildiğinin farkında dahi olmadan hayatına devam etse de, yengeçler bu durumun farkında olabilir ve beraber olduğu akrebi ölesiye kıskanabilir. Ancak kıskançlığın dozunun ayarlanamaması durumunda tüm yengeçlerin bilmesi gereken, akrep burcunun kendine güven sorunu yaşadığı için farklı insanlarla birlikte olmaktan korkacak ve başka insanların kendini beğenmeyeceği düşüncesiyle ipleri tamamen yengecin eline bırakacak olan “en son burç” olduğudur.

Rahnansaika