Yengeç ile balık uyumu

Romantizm ekseninde buluşan yengeç ve balık burçları, ilk günden itibaren duygusallığın ön planda olduğu bir ilişki içine girer. Mutlu olmak için her zaman kalbinin sesini dinleyen balıklar, yaradılış itibarıyla duygusal bir yapıya sahip olan ancak sosyal çevre sebebiyle bu özelliğini geri planda tutmaya çalışan yengeçlerin kalbini kısa süre içinde fethedebilir. Bazı yengeç burçları romantik yanlarını göstermekte herhangi bir sakında görmese de, genellikle “daha önce yaşadıkları” sebebiyle yengeç burçları duygusal yanlarını insanlardan saklar. Balık burçları ise yengeçlerin kalbinin derinliklerine saklanan bu duyguların kapısını zorlanmadan açan bir anahtardır.

İdeal çift uyumundan dahi bahsedilebilecek kadar uyumlu olan yengeç ile balıklar, uzun süreli mutluluğa ulaşarak bir ömür boyu keyifli günler geçirebilir. Balık burçlarının ilişkiden beklediklerinin neredeyse tamamı, aslında kendi uçsuz bucaksız hayal güçlerinde yarattığı öğelerdir. Balık burcunun hayalinde canlandırdığı ilişkiyi kendisine yaşatabilecek ender burçlardan olan yengeçler, balık burçlarına ihtiyacı olan sevgiyi kolayca verebilir. İkili ilişkilerde genellikle hayalperest yanı sebebiyle çocuksu, tutarsız, dengesiz ya da hayatın gerçeklerini anlayamayacak kadar saf olarak nitelendirilen balıklar, yengeç beraberliklerinde “tamamen farklı olarak” tüm bu özellikleri sebebiyle takdir görür ve beğenilir. Balık burç kadınları ve erkekleri aslında çoğu insanın farkında dahi olmadığı derece yüksek bir Duygusal Zekaya sahip olsa da, bu yönlerini çoğu zaman insanlardan saklar. Ancak yengeçler balık burçlarının bu özelliklerine hayran kalır ve ilişkiye olan bağlılığı artar.

Yengeç burçları duygusal ve çok hassas bir burç olsa da hayata karşı çok daha rasyonel yaklaşıma sahiptir ki, bu durumda hayalci yapıya sahip olan balıkların hayatı daha ciddi şekilde algılamasını sağlar. Bir başka değişle yengeç burçlarının akılcı ve kararlı yapısı ilişkinin dengede kalmasını sağlar. Yengeç burçları duygusal olmalarına rağmen hayal gücü “balıklara göre” oldukça kısıtlıdır ve balık beraberlikleri yengeçlerin iç benliğini keşfetmesini ve ciddi sosyal hayatın karmaşasından uzaklaşarak rahatlamasını sağlar. Yengeç ile balık arasındaki mükemmel uyum, aslında her iki burcunda birbirinin eksik yönlerini çok başarılı bir şekilde tamamlamasından kaynaklanır. Çoğu yengeç burcunun uzun süre dahi düşünse aklına gelmeyecek romantik planlar balıklar için birkaç saniyelik beyin jimnastiğidir.

Sürpriz organizasyonlarla, küçük hediyelerle, romantik sözlerle ve bazen de yalnızca bir bakışla yengecin kalbini ısıtan balıklar, ilişkinin de her zaman taze kalmasını sağlar. Madalyonun diğer yüzündeyse sosyal hayattan kopuk olarak yaşayan balıklara kararlı adımlarla yürümeyi öğreten yengeçler, balık burçlarının uzun zamandır istediği ve yapabilme kapasitesi olduğu halde bitmek tükenmez bilmez bir şekilde “ertelediği” birçok işi başarılı bir şekilde tamamlayabilmesini sağlar.

Rahnansaika