Yazarak para kazanma nedir?

Arkadaşlar internet teknolojisinin gelişmesiyle beraber ağ ekonomisi ortaya çıktı. E ticaret dediğimiz bu ekonomik tür, şirketlerin daha çok kişiye hızlı ulaşabilmelerini, satışlarını arttırabilmelerini sağladı. Ancak internet teknolojisinin sağladığı imkanlardan faydalanmak isteyen pek çok kuruluş ve firma, internet dünyasında büyük bir rekabet içerisindeler. Bu firma ve kurumlar, internette hedef kitlelerine ulaşabilmek için pek çok reklam çalışmaları yazarak kazanmayapmış olsalar da, sitelerine çektikleri ziyaretçileri satın alma eylemine yönlendirebilmek için içerikler sağlamaları gerekiyor. Bu açığı kapatmak için de internette yazarlık yapan, blok yazarlığı deneyimi olan veya bu işi yapabilecek kişilerle anlaşılıyor.

Her e ticaret sitesinde bugün baktığınız da blok sayfaları olduğunu görürsünüz. Yapılan araştırmalar neticesinde bu bloklara sahip olan eticaret sitelerinin daha fazla trafik elde edip, daha çok satış yaptığı anlaşıldı. Çünkü tüketici davranışlarında büyük değişimler meydana geldi. Artık tüketiciyi tatmin etmek zorlaştı. Çünkü ortada aynı ürün veya hizmeti sunan pek çok firma veya kuruluş var. Bunlar arasından sıyrılmak için tüketiciyi tatmin edecek kaliteli içeriklerin sağlanması önemli. Bunun yapılması da internet yazarlarına bırakılmış bir durum. İnternet yazarlarının başarılı bir içerik sağlayabilmeleri için makaleleri içerisinde anahtar kelimeleri kullanmaları gerekir. SEO dediğimiz bu uygulama, makalenin Google tarafından indekslenmesini kolaylaştırıyor.

Makale yazarları makalelerini kelimelere göre fiyatlandırırlar. 100 kelime 1 lira olacak şekilde bu gerçekleşir. Bu fiyatlandırma konusu tamamen sizin karşı tarafla yapacağınız anlaşmaya göre şekillenir. Daha farklı fiyatlar da makalenizin kalitesine ve kategorisine göre değişir. Makale yazarı olmak isteyip, para kazanmayı düşünenlerin baş vuracağı forumlar var. İyi net forum bunlardan en önemlileri. Bunun yanında uzmankirala.com adresinden de içerik yazarlığı kariyerine başlayabilirsiniz. Bu adreste pek çok kuruluş, makale ihtiyaçlarını karşılayacak uzman aramakta. Makale yazarlığı hususunda bilgilerinizi ve yazma deneyiminizi kısa sürede arttırmak için bazı eğitim setlerine başvurabilirsiniz. Yazitör seti.