Yay ve kova uyumu

En baştan uzun süreli ve mutlu bir beraberliğe adım atma şansı yüksek olan yay ve kovalar, uyumlu iki karakter olarak uzun yıllar boyunca sürdürülecek bir evliliğe dahi imza atabilir. Yay ve kovaların sosyal hayata olan düşkünlüğü, ilişkide uyumun yakalanmasını kolaylaştırır ve çiftlerin yeni şeyler keşfetmesine olanaktadır. Yay ve kova beraberliklerin her iki tarafın da sosyal hayata önem vermesi ve dışarıda zaman geçirmekten keyif alması, ilişkinin rutin bir döngüden çıkmasını sağlayacaktır. Kova burçları genel olarak gün içinde farklı ruh halleri içine girebilir ve diğer birçok burç da bu karmaşıktan hoşlanmaz. Ancak yaylar kovaların değişken ruh halini anlayışla karşılayarak, kovaların saygısını ve şüphesiz sevgisini kazanacaktır.

Anlayışın anahtar kelime olduğu yay ve kova ilişkilerin, uyumun yakalanması için mutlaka her iki tarafın da birbirini tanıma evresinde anlayışlı olması gerekir. Her ilişkide yaşanabilen sorunların büyütülmemesi ve yayın otoriter bir tavır takınarak kesit hatlar çizmemesi, ilişkinin devam eden günlerde rayına oturmasını büyük oranda kolaylaştıracaktır. Kova burçlarının beraber olduğu yaydan herhangi bir şey saklamaması da oldukça önemlidir. Yaylar kovaların sorunlarını dinlemenin ötesinde çözüm geliştirmek için sonuna kadar destek vererek, ilişkinin daha düzenli ve problemsiz bir hale gelmesini sağlayacaktır. Yayların bu özelliği kova burçlarının iş hayatındaki motivasyonunu ve dolayısıyla başarısını etkileyerek, çiftin daha kaliteli bir yaşama kavuşmasını sağlayacaktır.

Yeni şeyler keşfetmekten ve heyecandan hoşlanan yayların bu konuda en rahat anlaşabileceği burçlar belki de kovalardır. Sosyal aktiviteleri beraber organize etmeseler dahi birbirlerinin planlarından hoşlanan yay ve kovalar, gece gezmeleri ve küçük tatil kaçamakları ile ilişkileri her daim taze tutabilir. İlişkinin yürümemesi için olan sebepler, yürümesi için olan nedenlerden çok az azdır. Yay ve kova genel olarak hayata bakış açıları ve sosyal yaşamı algılayış biçimleri bakımından birbirlerinin düşünceleri paylaşabilir ve en önemlisi empati yaparak karşısındaki insanı anlayabilir. Kovaların duygusal yaklaşımı yayların aradığı romantizm odaklı ilişkiyi sağlarken, yayların da yaratıcılıklarını kullanarak hazırlayacağı küçük sürprizler çiftin birbirine karşı olan sevgisinin eskimemesini sağlayacaktır.

Birlikte bir hayat kurmak için hem yay hem de kovalar özveride bulunabilir. Uzun süreli ilişkilerin evliliğe dönüşmesi halinde iki tarafta daha kaliteli bir yaşam için taşı elinin altına koyabilir veya diğer tarafa sonuna kadar destek olabilir. Sonuç olarak yay ve kova beraberlikleri büyük sürprizler yaşanmadıkça rayında gider. Ancak iki taraf için de ilişkinin devam edilemez hale gelmesine neden olan “ihanet”, özellikle yayların etrafı kasıp kavurmasına neden olabilir…