Yay ile yay uyumu

İlişkinin ilk gününden itibaren birbirini keşfetmeye yönelik bir yolculuğa çıkan ve uzun sürede bu yolculuğa devam eden yaylar, birbirlerinin hislerini anlamak için şaşırtıcı derecede tuhaf bir zorluk çeker. İlk bakışta karmaşık hislerin burcu yayların birbiriyle çok uyumlu bir çift olacağı düşünülse de, durum pek de göründüğü gibi değildir. Birçok ilişkide bir tarafın eksik olduğu yönleri diğer burçtan olan kişi tamalar ancak iki yayın birlikteliğinde her iki tarafın da eksik olduğu yönleri tamamlayacak kişi bulunmaz ve bu da ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlara neden olur. Beraberken ne yapacaklarına karar verme konusunda genel olarak kararsız bir tutum sergileyebilen yaylar, sosyal aktivite planları yapma konusunda gerçekten de oldukça tutarsız bir çifttir.

Özgürlüğüne düşkün olan burçlar olmalarına rağmen iki yay bir araya gelince her iki taraf da diğerinin özgürlüğünü kısıtlar. Beraberken özgürlüklerini yaşayamamaları yay çiftlerinin ilerleyen zamanlarda birbirlerinden ayrı vakit geçirmeye yönelmesine sebep olabilir ki, bu da çiftlerin birbirine olan ilgisini kaybetmesini sağlayabilir. Meraklı bir çift olarak yaylar yeni şeyler keşfetmeyi sever. Çıkılan tatillerden ve gece gezmelerinde farklı yerlere gitmekten hoşlanan yaylar beraberken yaptıkları bir şeyi ya çok sever ya da tamamen nefret eder. Bu açıdan bakıldığında çiftin birbirine karşı genel olarak net olması ve ara tonları kullanmaması, dürüst ve adil bir ilişki yaşamaları anlamına da gelebilir.

Yayların beraberliğinde bir tarafın frene basmayı bilmesi, ilişkinin kaderini etkileyecek kadar önemlidir. Her iki tarafında sosyal hayata düşkün olması ve evde az zaman geçirmesi, evdeki işlerin aksamasına ve bu nedenle de çiftin özel hayatının düzensiz bir hale gelmesine neden olur. Arkadaş olarak oldukça iyi anlaşan iki yayın sevgili olmaya karar vermesi ile işler tahmin dahi edemeyecekleri şekilde değişebilir. Eleştiri konusunda pek de geri vitesi olmayan yayların birbirini sürekli eleştirmesi, bazı zamanlarda sinirlerin gerilmesine de sebep olabilir. Yayların arasında gelişen ilişkilerin tutarlı olması mümkün olsa da, bu gerçekten de oldukça nadir görülen bir durumdur.

Yay çiftleri genelde kendileri de ilişkinin ilerleyen günlerinde ne olacağını bilmez ve belki de beraberliklerini bir spontane bir biçimde yaşar. Ortak mantık yürütmeyi başarsalar da, fikir birliğine vardıkları konuları pratiğe dökme konusunda ciddi sorunlar yaşayan yay beraberlikleri her an her şeyin yaşanabileceği ve sürprizlere hazır olunması gereken ilişki türlerindendir.