Akrep ve balık uyumu

Akrep ve balık arasında gelişen ilişkilerin uyumu, büyük oranda çiftin birbiri ile geçirdiği zamana ve alışkanlıklarını anlamalarına bağlıdır. Akrep burçları gece hayatını ve keyifli vakit geçirebileceği sosyal aktiviteleri çok sevdiğinden, ilişkinin büyük bir bölümü balık burcunu bu aktivitelerin bir parçası haline getirmekle geçecektir. Duygusallık konusunda tam anlamıyla keşfedilmesi pek mümkün olmayan balıklar, çoğu zaman “en duygusal burç” olarak kısa bir cümle ile geçiştirilir. Duygusal zekalarının genel olarak kendileri dahi farkında olmayan balıklar, akreplerin ayağını yerden keserek şiddetli romantizm rüzgarları esmesini sağlayabilir. İlişkinin devam eden günlerinde balık burcunun eskisi kadar romantik olmadığı düşünen tüm akrepler, bu duruma aslında kendilerinin sebebiyet verdiğinin farkında dahi değildirler.

Balık burçları gerçek anlamda karmaşık hisler içindedir ki, çoğu balık bir ömür boyu kendi hislerine anlam vermeye çalışır. Balık burçlarıyla birlikte olan akrepler bazı konularda “balığı kırmamak için” yalan söylediğini zannetse de, aslında gerçek anlamda seven bir balığa yalan söylemenin imkanı yoktur. Balık burçları belki de diğer hiçbir burcun yapamadığı şekilde sevdiği insanın gözlerinin içine bakarak yalan söylediğini anlasa da dahi hiçbir şey olmamış gibi davranabilir ve bu durumu kendi içinde çözümlemeye çalışabilir. Akrep ile balık arasındaki uyumsuzluklar genellikle akreplerin farkında bile olmadan balıkları kırması ve balık burçlarının da bunu dillendirmediği için iç dünyasında bir yıkım yaşayarak değişmesinden kaynaklanır. Bazı balık burçları yalanlarla dolu bir ilişkide yaşadığı bildiği hale konuşmadığı için bu ilişkiyi bir ömür boyu devam ettirir.

Zannedildiğinin tamamen aksine tüm balıklar aşk peşinde koşan ve her çiçekten bal almak isteyen insanlar değildir. Birçok balık burcu tam da akrebin istediği gibi sonsuz sadakat ve aşkla beraber olduğu insana bağlanabilir. Ancak bu aşama balıklar bazen kalplerindeki insanla gerçek hayatta birlikte oldukları kişiyi birbirine karıştırır ve içlerin yarattıkları sevgili modeli ile gerçek hayattaki beraberliklerini birbirine karıştırır. Melankolik bir ruh hali içine giren balıkları çözecek olan yine akreplerdir. Otorite kurma konusunda hiç zorlanmaya akrepler, balık burçların tamamen kendi istediği ile tüm ipleri karşı tarafa vermesinden epeyce hoşnut olur. Balık burçları çoğu zaman duygusal zekalarını oldukça başarılı bir şekilde kullanarak istediği herşeyi yaptırabilir ve kendi düşüncelerini beraber olduğu insanınkilermiş gibi gösterebilir. Bu da ilişkide baskın taraf olmak gibi bir ihtiyaç içine girmemelerine neden olur.

Hep istedikleri ve “yalnızca kendilerine ait olmasını istedikleri” balık burcu sevgiliyi kaybetmemek isteyen akreplerin mutlaka dürüst olması gerekir. Birçok ilişkide karşı tarafın kaldıramayacağı hataları balık burçları anlayışla karşılayabilir. Ancak ihanet gibi ağır konularda balık burçları durumu kısa süre içinde hisseder. Kanıtlayacak ya da ithamda bulunacak herhangi bir dayanağı olmasa dahi tüm balıklar tamamen hislerine güvenerek aldatıldığını fark edebilir. Bu aşamada dürüstlük bir defa devreye girer ve akrebin işler bu noktaya gelmeden karşısındaki insana açık olması gerekir. Akrep burçlarının dürüstlüğü zannettiklerinin aksine balık burcunun kendilerine daha da çok bağlanmasına neden olabilir. Aksi takdirde iki tarafta kocaman bir yalanı yaşayacaktır…