WordPress için önemli SEO eklentileri

CMS sistemleri arasında en çok tercih edilen WordPress. Buna dair birçok eklenti var ve önemle kullanılması gerekenler arasında SEO eklentileri geliyor. Peki hangi SEO eklentisi, nasıldır? Bunu öğrenelim.

  1. Automatıc SEO Links: Bu eklenti sayesinde belirlediğiniz bir anahtar en-iyi-wordpress-seo-eklentilerikelimenin belli bir adrese link vermesini otomatik olarak sağlarsınız. Site için SEO açısından önemli fayda sağlayan bu sistem, ayrıca bir makalede belirlediğiniz kelimenin birden fazla olması halinde hepsine link vermek yerine, sizin bu durumu seçmenizi sağlıyor. Buda makaleyi linklere boğmayarak, daha güzel bir okuma deneyiminin sağlanmasına imkan veriyor.
  2. SEO Friendly Images: Resimlerden faydalanmak, Google Images SEO çalışmalarının birparçası olmak istiyorsanız, bu eklentiyi kullanmalısınız. Böylece görsellerden gelebilecek trafiklerinizi de arttırmış olursunuz.
  3. All IN SEO PACK: Herksin kullandığı bir eklenti. Sayfaları, etiket ve title başlıklarınızı rahatlıkla ayarlayabileceğiniz bir eklenti.
  4. SEO Smart Lınks: Blok içerisinde çok falz link kullanıyorsanız, bunların Google botları tarafından ve diğer arama motorları tarafından takip edilip, edilmeyeceğini bu uygulamayla belirleyebilirsiniz.
  5. Platınum SEO Plugın: Allı n SEO Pack ile aynı düzeyde bir eklenti olsa da, ondan ayrılan önemli bir özelliği var. Bu özellik, permalinklerinizde meydana gelen bir değişimin yönetilmesini sağlıyor. Mesela kalıcı bağlantılarınız silindiyse, bunlara tıklayan birinin sitenize yönlendirilmesini, bu eklenti ile sağlayabilirsiniz.
  6. Google XML Sitemaps: Bir CMS içerik sisteminde olmazsa olmaz eklentilerden birsidir. Özellikle Google botlarının sitenizi daha iyi gezebilmeleri ve sitenizden haberdar olabilmeleri için kurulması gereken eklenti, sitenizin daha hızlı indekslenmesi ve arama sonuçlarında üst sıralara çıkması için önemle kullanılması gereken bir eklentiyi ifade eder.
  7. SEO Pressor: Allı n SEO pack ile aynı düzeyde olan eklenti, farklı özellikleri de içerisinde barındırıyor.