Web sitesinden para kazanmak

Bir web sitesine sahipseniz para kazanmak için en iyi yol Google Adsense programına kaydolup Google Reklamları’nı sitenizde yayınlamaya başlamaktır.

Google Adsense’yi siteniz içeriğine uygun olan reklamları (Adwords) sitenizde yayınlamanıza ve gönderdiğiniz ziyaretçi ile orantılı para kazanmanızı sağlayan reklam programı olarak özetleyebiliriz. Öyleki Google Adwords çok büyük bir reklam veren ağına sahiptir ve sitenizin içeriği ne olursa olsun sitenize uygun reklamları ziyaretçilerinize gösterir.

Reklamların görünümlerini siz ayarlayabilirsiniz ve sitenize bir google arama çubuğu ekleyebilirsiniz. Gösterilen reklamlar için her tıklama başı para kazanırsınız. Adsense programının özelleştirilebilir bir çok özelliği sayesinde Rakip reklamları engelleyebilir ve istemediğiniz reklamların yayınlanmamasını sağlayabilirsiniz.

Google Adsense ile kazandığınız paralar size EFT yolu ile yollanır. Ödemelerinizi hiç aksamadan (100$’ı geçtiği takdirde) her ay banka hesabınızda görürsünüz. Buradan Google Adsense‘e ulaşabilirsiniz.

Google Adsense’e alternatif arıyorsanız size bir Türk reklam ağı Reklam Store’u gösterebiliriz. Reklam store biraz daha basit olsada Google Adsense ve Adwords’e rakip iyi bir reklam ağı sistemi olarak gözümüze çarpıyor. Reklam Store‘a buradan* üye olabilirsiniz.

* Bağlantı, referans kodu içermektedir.