Twitter’da fark yaratacak taktikler

Bugün gençlerin en çok kullandığı sosyal ağlardan birisi olan Twiter’ı çok iyi kullanmanız için bazı taktikleri bilmenizde yarar var. Böylece daha fazla kişiyle daha doğru bir şekilde etkileşime geçebileceksiniz.tweet_3

Peki ne yapmalısınız?

Öncelikle en çok etkileşim kurulan tweetlerin kısa karakterli oldukları ortaya çıktı. Bu nedenle 140 karakterin altında mesaj paylaşmaya dikkat edin. Böylece daha çok etkileşime geçilen tweetlere sahip olabilirsiniz. Tabi sadece yapmanız gereken bu değil, bunun yanında vermiş olduğunuz mesajların etkileşimi arttırması için ilgi çekici olması lazım.

Yine yapılan araştırmalar gösteriyor ki, harekete geçirici  mesajlar içeren tweetlerin daha fazla etkileşim aldığıdır. Bu nedenle sizlerde yazdığınız tweetlerde call to action dediğimiz kurala uymak durumundasınız. Diğer bir dikkat edilecek husus tweet atma saatleriniz. En çok tweette aktif olan kullanıcılar sabah 8 akşam 7 arasında oluyor. Akşam yediden sonra atılan tweetlerin etkileşim oranı çok düşük. Bu nedenle tweet atma saatlerinizi doğru olarak ayarlamanız gerekiyor.

Tweetlerin görsel veya videolarla desteklenmesi de ilgi çekici bir durum oluyor. Siz de tweet atarken buna dikkat edebilirsiniz. Bunun yanında bir bloğunuz varsa bloğunuzun linkini paylaşmanız da isabetli bir durum olabilir. Yazdığınız tweetlerde hashtag kullanmayı unutmayın. Ancak fazla hashtag kullanımı da uygun olmayacaktır.

Gün içerisinde çok fazla tweet atmanız takipçilerinizi sıkacaktır. Yani spama maruz kalacağınızdan dolayı başarısız olabilirsiniz. Bu nedenle gün içerisinde en fazla 4 ya da 5 tweet atmanız gerekiyor. Tweetlerinizle etkileşim kuran ve sizlere mesaj atan herkesle etkileşim içerisinde olun ve mesajlarına cevap yazmayı sakın unutmayın.