Terazi ve akrep uyumu

Sempatikliğin başrolü oynadığı terazi ve akrep burcu birlikteliklerinde, ilişki uyumunu sağlamak için iki tarafın da büyük fedakarlıklarda bulunması gerekmez. Zira terazi ve akrepler yaradılıştan gelen özellikleri ile ilişki uyumunu ilk günden itibaren yakalayabilir ve yaratıcı yönleriyle ilişkinin sürekli taze kalmasını sağlayabilir. Etrafındakilere emir veremeye bayılan akrepler birçok burç için çok fazla kontrolcü olsa da, teraziler bu durumdan etkilenmez ve ilişkiyi idare etmeyi ustalıkla becerir. Her ne koşulda olursa olsun, bazen kendi menfaatleriyle ters düşme pahasına doğruları söyleyen teraziler dürüstlüğü ile akreplerin kalbini fethedecektir.

Akrep burçlarının hayatı algılayış biçimi terazi burçlarının beğenisi kazanır ve akrep burcunun insani yanından derinden etkilenir. Çevresindeki olaylara karşı tutarsız kalamayan sosyal hayatında kendi değer yargılarını takip ederek insani davranışlar sergilemekten kaçınmayan akrepler, terazileri kısa sürede kendine hayran bırakacaktır. Akreplerin duyarlı ve değer yargılarını koruyan tavrı ile terazinin dürüst karakteri birleşince, ortaya birbirinden güç alan ve ortak bir hayatı paylaşan son derece uyumlu bir çift çıkacaktır. Ayrıca teraziler birlikte oldukları akreplerin fiziksel özelliklerine de hayranlık duyar ve ten uyumu hat safhada yaşanır.

İlişki uyumu açısından büyük bir avantaja sahip olan terazi ve akreplerin dikkat etmesi gereken en önemli noktaysa, birbirlerini incitme konusunda oldukça titiz bir tavır takınmalarıdır. Özellikle hayatta gururuna belki de her şeyden daha çok önem veren akreplerin kalbinin kırılması halinde ilişkide ciddi çatlaklar oluşabilir. Terazi burçları genel olarak sakin yapılı olsalar da bazılarının yükselenleri sebebiyle duygularını içine atma eğilimi vardır. Yükselen etkisiyle bazı teraziler dışa dönük olmayı ve karşı cins ile küçük kaçamaklar yapmayı sevebilir. Ancak bir akrep ile beraber olan tüm terazilerin bu tür küçük kaçamaklarla büyük bir risk aldığını unutmaması gerekir. Akrep burcu sadakatsizlik karşısında “zehrini akıtmaktan” çekinmeyecek ve kendi kalbi kırıldığı için terazinin kalbine de belki bir ömür boyu izi silinmeyecek bir yara açacaktır.

Birlikte olduğu akrep ile konuşmak yerine duygularını içine atan teraziler, ani yaşanan bir duygu patlaması esnasında öfkeyle ağzından pişman olacağı sözler dökebilir. Akrep burcunun gururunun kırılması halinde açılan yaranın kolay kolay iyileşemeyebileceği unutulmamalıdır. Özel hayatlarında bazı duyguları kendine saklayan akrepler de terazilerin meraklanmasına ve akrebin özel hayatını mercek altına almasına neden olabilir Çoğu zaman mahremiyet istediğini açıkça dile getiremeyen akrepler sürekli olarak takip edilmekten sıkılır ancak çok basit bir dil ile bu arzularını terazilere açmaları gerekir. Çünkü terazi burcu bu durumu anlayabilecek olgunlukta bir burçtur.