Sürekli genç ve güzel kalmanın sırrı nedir?

Kaliteli bir hayatı kendimize mümkün kılmak adına yapmamız gereken en ufak bir iş var aslıda. Bunu yapabilirsek hem hanımlar sürekli diyet programı uygulayarak, kilo kontrolünde bulunmalarına gerek kalmayacak, hem de erkeklerin. Bu konuda uzman olan doktorlar tarafından verilen tesviyeler, hayat akışınızı değiştirmenize sebep olacak. Ancak uzun ömürlü yaşamak aynı zamanda kaliteli hayatı kendinize mümkün kılmak adına, yapılması gereken en iyi yol olacak.guzellik

Uzman diyetisyenler tarafından yapılan açıklama, akşam yemeğinin yenmemesine yönelik. Çünkü akşam yemeği yendiğinde vücudun daha fazla kaloriyle muhatap olduğu gerçeğini göz önüne almış olacağız. Bu da kiloların kontrolünü zorlaştırmakta. Sadece akşam yemeğinin bırakılması tavsiyesi, basit bir kilo kontrolüyle alakalı değil. Akşam saatlerinde salgılanan iki önemli hormonun, daha aktif bir şekilde vücutta gezinmelerinin sağlamak ve aynı zamanda, vücudun onarılmasını ve yeni hücrelerin doğmasını imkanlı kılmak.

Eğer akşam yemeğini es geçerseniz vücut, sindirim sisteminin çalışmasına harcadığı zaman ve enerjiyi direk olarak, vücudun onarılması için gerekli olan hormonların üretilmesi ve aynı zamanda vücutta gerekli olan onarım ve bakımların yapılması için harcamakta. İlk zamanlar akşam yemeğini bırakmak güç olacağından uzmanlar buna niyet eden kişiler için ilk günler, hafif yiyecekler tüketerek açlık hissini bastırmalarını ve kendilerini bu duruma alıştırmalarını öneriyor. Akşam yemeğinden vazgeçemeyen kişiler içinde akşam yemeği vaktini en fazla beş olarak belirlemeleri gerektiğinden söz ediliyor. Bu saatte alınan akşam yemeğinden sonra başka bir gıdanın tüketilmemesi gerektiğini öneriyorlar.

Özellikle fazlaca yapılan bir hata olarak karşımıza çıkan akşam yemeğinden sonra meyve tüketmek. Halbuki bu durum, meyvelerden salınan giliserin nedeniyle erkenden yaşlanmaya sebep oluyor. Akşam yemeği yenildiği zamandan hemen sonra meyve yenilmemesi en az iki veya üç saat beklenilmesi gerektiği uzmanlarca dilleniyor.