Reklamlara tıklayarak para kazanma

Genel olarak insanların büyük bir çoğunluğu internetten para kazanılamayacağını düşünür ve buna israrla inanır. Ancak durum böyle olmadığı gibi, dünya üzerinde ailesinin geçimini internet üzerinden çalışarak sağlayan binlerce insan vardır. İnternetten para kazanmak pekala gerçektir ve bu son yıllarda oldukça popüler hala gelen yollardan birisi de internet reklamlarını tıklamaktır. Ülkemizde yakın dönem içerisinde popülerliği artan reklam tıklama konusu, İngilizce’de PTC olarak geçer. Tık başına para ödeme anlamına gelen PTC, üye olduğunuz sitelerin sizlere verdiği reklamlara tıklayarak kazanç elde etmeniz demektir. Burada önemli olan ve birçok insanın merak ettiği konu, bu yöntem sayesinde ne kadar para kazanılabileceğidir. Bu sorunun cevabıda şüphesiz ne kadar kazanç sağlayacağınız öncelikli olarak sizin ne kadar çalışacağınıza ve biraz da şansınıza bağlıdır.

Tüm PTC sitelerine üyelik tamaen ücretsizdir ve ücretsiz üye olarak tıklama başına 1cent-5cent gibi bir para kazanırsınız. Size her gün yaklaşık 4-10 reklama tıklama imkanı verilir ancak reklam sayısı her sitede farklılık göstermektedir. Asıl para tıkladığınız bu reklamlardan değil, sizin üye yaptığınız kişilerin tıkladığı reklamlardan gelmektedir. Bu reklam tıklama yöntemlerinin para kazandıran yegane sistemi, alt üyelerden para kazanmaktır. Kısacası size verilen üye yapma linkine tıklayan insanlar sayesinde, bu kişilerin tıkladığı reklam gelirinden de kazanç sağlayabilirsiniz. Böylece binlerce alt üye ile onların her gün tıkladığı reklamlar üzerinden para kazanabilirsiniz.

“İnternetten demek ki bu kadar kolay para kazanabilirim” diyorsanız, elbette para kazanmanın kolay bir yolu olmadığı gibi internetten para kazanmak da bu kadar kolay değildir. Öncelikle PTC sisteminin ne olduğunu ve nasıl işlediğini bilmek para kazanmanın en önemli noktasıdır. Reklam tıklama sistemi ile kazanç sağlamak istiyorsanız dikkatli olmanız gereken ilk nokta; dolandırıcı (SPAM) siteleridir. İnternetteki PTC sistemine dahil sitelerin %90’ı maalesef dolandırıcılıkta oldukça ustadır. Siteye kayıt olurken üyelik sözleşmesini kabul edersiniz ve böylece site sahibinin istediği anda sistemin faaliyetini durdurabileceğini kabul etmiş olursunuz. Bir başka deyişle; “baştan dolandırılmayı kabul ettiğiniz için” daha sonra ne yaparsanız yapın, birşey söylemeye hakkınız dahi olmaz. Eğer bu işe karar verme aşamasındaysanız, ilk önce gerçekten para ödeyen ve para ödediğini dekontlar ile kanıtlayabilen siteleri bulmanız gerekir. Böylece aylarca uğraşıp, para kazanmak için harcadığınız vakte yazık etmemiş olursunuz.