Para kazanma için 3 yöntem

Öğrenci, ev hanımı veya ek gelir elde etmek isteyen biriyseniz internetin imkanlarını kullanarak çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. İnternetin giderek yaygınlaşmasıyla beraber iş kollarında da çeşitlilik yaşanmaya başladı. Sosyal medya uzmanı, SEO uzmanı, Adwords para kazanmakuzmanı gibi dallar ortaya çıktı. Bu işleri yapmak kolay ve basit. Ancak gerekli eğitimin alınması durumunda. Bu işlerle ilgili sertifika alındığında kendi kişisel ajansınızı kurabilirsiniz. Ancak benim burada bahsedeceğim kazanma yöntemleri internetten kurs eğitimi yani sertifikaya sahip olmadan kazanabileceğiniz yöntemler. Ama yazacağım yöntemler içinde belli bir bilgi ve tecrübenin olması gerektiğini söyleyebilirim.

İlk yöntem yazarak kazanma:

İnternetteki sitelerin Google üzerinde yükselmeleri ve buradaki trafiği kazanca dönüştürmeleri için sürekli bir makale girişine ihtiyaçları var. Bu ihtiyacın webmasterlar için karşılanması güç. İş yoğunluklarından dolayı bu işi başka kişilere yaptıranlar var. Bu da makale yazarlığından para kazanan bir kesimi ortaya çıkartıyor. İnternetteki webmaster forumlarına kayıt olarak, buralarda makale-alım satım ilanlarını takip ederek, bu işi yapabilirsiniz. Şunu da unutmayın sakın. Yazmayı sevmiyorsanız eğer, bu işi yapamayabilirsiniz.

İkinci yöntem satış ortaklığı:

Bu yöntem yazarak kazanmaya göre daha zahmetli ve sabır isteyen bir iş. Ancak pasif kazancı sağlayabileceğiniz bir alan. İlk zamanlar –bu zamandan kasıt 3 ay belki de 4 ay- yoğun çalışılarak sitenizin tanıtımını yapmanız ve Google sıralamalarında belli kelimelerde ilk sıralara çıkmanız, zahmet ve çalışma isteyen bir durum. Birde SEO ve diğer SMP gibi konular hakkında bilgili olunması gerekiyor. Bu işi kısaca tanımlarsak, kaliteli sanal mağazaların ürünlerinin tanıtımını yapmanız ve satıştan komisyon elde etmeniz. Bunun için site şart değil ama site olursa, pasif kazancın kapısı aralanmış olur.

Üçüncü yöntem e-ticaret

Bugün genç nesil bilgisayar içerisinde doğup, büyüdü. Bu nedenle elektronik ticaret giderek popüler hale geldi. Bu işi yapmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz ama değil. En azından kurulumu ve tedarik zincirinin sağlanması, müşteri hizmetleri, lojistik, ödeme alt yapısı ve firma gibi masraflara girmeden bu işi kolayca yapabileceğiniz imkanlar var. Zor tarafını şu şekilde söyleyebiliriz. Diğer sanal mağazalar arasından sıyrılıp, tanıtım aşamasının iyi bir şekilde yapılması. Burada bazı deneyim ve tecrübe gerekebilir. Bu konularda daha fazla bilgiyi online para shop sitemizden elde edebilirsiniz.