Oğlak ve kova uyumu

Oğlak ve kova burcu arasında yaşanan duygusal ilişkilerin tahlil edilmesi, her iki burç da karmaşık bir yapıya sahip olduğundan bir hayli zordur. Daha iyi bir hayata sahip olmak için kendine yüksek hedefler koymakla kalmayan oğlaklar, bu hedefler doğrultusunda da istikrarlı adımlarla yürüyebilir ve disiplinli bir şekilde çalışmayı sürdürebilir. Oğlakların bu özelliklerine kovaların her zaman daha kaliteli bir hayat peşinde koşma arzusu eklendiğinde, ortaya “rasyonel açıdan” oldukça ideal bir çift çıkabilir. Ancak ilişkilerde mantık her zaman işe yaramadığından, oğlak ve kovaların arasındaki duygusallığın da doğru şekilde analiz edilmesi gerekir. Hayata bakış açıları ciddi manada büyük oranda farklı olan oğlak ve kovaların ideal çift olabileceklerini ve duygusallığın hat safhada yaşandığı bir ilişkiyi yürütebileceklerini söylemek pek de doğru olmayacaktır.

Yükselenlerin devreye girmesi ile oğlak ve kova arasında romantik ve uyumlu bir ilişki gelişebilse de, bu durumun oldukça nadir göründüğü de bir gerçektir. Kovaların sürekli kendileri için yapılanları görmesini isteyen oğlaklar, çoğu zaman birlikte olduğu kovanın çok umursamaz ya da nankör olduğunu düşünür. Madalyonun diğer yüzünde yer alan kovalar içinse bu durum tamamen farklı bir şekilde algılanır. Kovalar birlikte olduğu oğlağın her yaptığı iyiliği adeta gözüne sokarcasına yaptığını düşünür ve bu nedenle de kısa süre içinde ilişkiden soğur. Kova burçlarının oğlak ilişkilerinde mutluluğu yakalayabilmesi için tüm hayatını ev ile iş arasında geçirmesi gerekir ki, bu da kova burçları için her zaman oldukça zor ve sıkıcıdır.

Oğlak burçları birlikte olduğu insandan “her zaman ve her yerde” ilgi beklediğinden, kovaların kendisi haricinde insanlarla ilgilenmesine katlanamaz. Birlikte olduğu kovanın karşı cins ile ilişkilerini kıskanan oğlaklar, bazen samimi arkadaşları ve hemcinsleri dahi kıskanabilir. Kovaların belki de hayatta tahammül edemediği tek şey ise özgürlüklerinin kısıtlanması ve kendilerine “ne yapacağının söylenmesidir”. Sosyal hayatında arkadaşları ile dilediği gibi vakit geçiremeyen kovalar belirli bir zaman sonrasında oğlak ile yaşadığı ilişkiyi sorgulamaya başlayacaktır. Terazinin bir tarafına oğlak ilişkisini ve diğer tarafa da özgürlüğünü koyan kovalar, her zaman özgürlüğün daha ağır bastığını görecektir. Kovanın hareketleri oğlaklar için her zaman bilinmeyen olarak kalacağından, mutlu bir beraberlik için oğlakların kovaya “sonsuz” güven duyması gerekir.

Oğlak burçları kovaların özgür yaşamına ve aktif sosyal yaşamına karışmadığı takdirde ilişki rayında ilerleyebilir ancak bu da oğlakların kendini aşırı derecede sıkması ve olmadığı bir insan gibi davranması manasına gelir. Kovaların üzerinde otorite kurmaya çalışan oğlakların unutmaması gereken bunun her zaman geri tepeceğidir. Kovalar ise karşısındaki insanın istediği açıklamaları yapmak için vakit ayırmaktan sıkılmamalı ve oğlağın kafasında soru işareti kalmamasını sağlamalıdır. Böylece ilişki uzun süreli ve mutlu bir beraberliğe dönüşebilir.