Maden suyunun faydaları nelerdir?

Hazır yaz ayı kapımızdayken, maden suyunun önemli faydalarını not etmeden geçmeyelim istedik. Zira yaz geliyor diye kimileri diyet programlarına başlıyorlar. Bilinçsiz diyet ise, sağlıktan çok, sağlıksızlığın kapısını aralıyor. Bu anlamda en çok ihtiyacımız olan su ve minerallerden vücut yoksun kalıyor. Bunun en büyük zararı sinir sistemine ve beyinedir. Ancak diyet programlarınızı düzenli ayarlar ve arasına maden suyunu da koyarsanız, su kaybından dolayı yaşanan mineral kayıplarını telafi etmiş olursunuz. Üstelik maden suyu, kalori içermediğinden kilo aldırma gibi bir özelliği yok. Tam tersine tokluk hissi meydana getirdiğinden diyet yapalar içi daha faydalı bir içeceğe dönüşüyor.4163_doktoruma-sorun-kibarli-panax-mustafa-eraslan-5892

Tabi maden suyunun diyet yapanlar için değil, gençler, yaşlılar için değil, herkes için tüketilmesi önemle tavsiye edilen bir içecek. Doktorların söylediğine göre günde 2 şişe tüketilmesi çok faydalı. Özellikle sabah maden suyuyla güne başlayanların gün boyunca daha dinç ve diri oldukları da bir gerçek. Şimdi maden suyunun diğer önemli faydalarına değinelim.

Maden suyu…

  1. Magnezyum bakımından zengin olduğundan kalp ve damar hastalıklarına karşı doğal bir ilaç.
  2. Damar ve kasların daha regüler şekilde işlemesini sağalar.
  3. Bikarbonat içerdiğinden mide hastalıklarına karşı şifadır.
  4. Böbreklerdeki taş oluşumunu engellediği gibi, şeker hastalığına da iyi gelmektedir.
  5. Bağırsakların ve safra kesesinin düzenli bir çalışmaya tabi olmasını sağlar.
  6. Florür içerdiğinden dolayı diş çürüklerine karşı önleyicidir.
  7. Gebelikte annenin maden suyu tüketmesi de tavsiye edilenler arasında. Zira burada alınan minareler, bebeğin gelişimi açısından önemli bir etki yaratır.
  8. Cildine karşı hassas olan hanımların ve beylerin önemle günde 2 şişe tüketmesinde yarar var.
  9. Kadınlarda selülit oluşumunu engeller.

Maden suyunun faydalarını saysak da bitiremeyeceğiz. Bu nedenle burada noktalayalım.