Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon isminden de anlaşıldığı üzere derinin altında bulunan kıl köklerinin lazer ışığı ile yakılmasıdır. Lazer ışığı üreten cihazlar ile lazer, kıl köklerine uygulanır. Burada ışık derinin üzerinde birikmeden kıl köklerine inerek canlı olan kıl köklerini yakar.

Lazer epilasyonda tek seans yeterli olmamaktadır. Bunun sebebi ise kıllar tek köklü değildir. Her seansta kıl köklerinin %20 ila %40’ı kaybolur. Kalan köklerden ise kıllar tekrardan çıkar fakat her seansta yeni çıkan kıllar incelir. 4 ila 8 seans arası ise kıllardan tamamen kurtulunur.

Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için kılın koyu renkte olması gerekmektedir. Koyu renkteki kıl lazeri iyi emer. Bu nedenle lazer epilasyon açık tenli ve koyu renk tüylere sahip kişilerde daha etkili sonuç verir.

Aynı anda birden fazla kıl köküne uygulanabildiği için diğer epilasyon türlerine göre oldukça hızlıdır. Bu nedenle de ücretlendirmesi süre ile değil genel olarak uygulanan bölge bazında yapılır. Yüze uygulanırken mutlaka koruyucu gözlük takılmalıdır.