Kurumsal web sitelerinde nelere dikkat edilmeli?

Eğer kurumsal bir firmaysanız veya en azından kurumsal olmak için bir yolculuğa çıkıyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken husus, web siteniz olmalı. Biliyorsunuz ki web sitesi ürün ve hizmetleriniz hakkında ziyaretçilerin ilk bilgi edinebilecekleri bir platform booster-site-webdurumunda. Eğer siz, web sitenize önem vermezseniz bu durumda ziyaretçilerin sitede yaşadıkları aksilikler, firmanızın kalitesi hakkında da olumsuz bir düşünceni yayılmasına sebep olur. Bu nedenle sadece sitem olsun demek için site yapmayı asla düşünmeyi. Hele ki kurumsal bir firma olmak istiyorsanız.

Bugün sitesi olmayan firmalar, rakiplerinden çok fazla gerideler. Çünkü günümüzün pazarlama anlayışında web sitelerinin yeri çok önemli. Hem daha fazla kişiye ulaşmak hem de daha az maliyetle reklam ve tanıtım bütçenizi yönetmek, web sitesi sayesinde olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken kurumsal kimliğinize tamamen uygun bir site tasarlamak. Bunun için web tasarım ajanslarıyla çalışmalısınız. İnterette satıla kurumsal temaları satın alma yoluna gitmemelisiniz. Çünkü internetten alacağınız temalar her ne kadar kaliteli olsa da, herkesin alımına açık olduğundan özgünlükte sınıfta kalacak.

Kurumsal bir firma için özgün kodlanmış bir site çok önemli. Tamamen sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek site sayesinde, müşterilerinizin de ihtiyaçlarına cevap verebilirsiniz. Kurumsal sitelerin yapımında kodlama standartlarının uygunluğu çok önemli. Eğer standartlarında altında bir kodlama söz konusuysa, bu sitede hataların yaşanmasına sebep olacak. CSS3, HTML 5 gibi en son tasarım dillerinin sitenin yapımında kullanılması çok önemli. Ayrıca JavaScript ve Flash sistemlerinin zararsız olması da kurumsal web siteleri için önemli bir durum. Tasarımın SEO kurallarına uygun olması, arama motorlarının sevdiği bir grafik ve kodlamanın söz konusu olması, müşterilerinize ulaşmanızı daha kolay hale getirecektir.

Sağlam bir web tasarım ajansı sayesinde, çok iyi bir kurumsal site tasarlayabilirsiniz. Unutmayın müşterileriniz için vitrin olan siteniz, vizyon belgeniz anlamını ifade etmiyor. Bu bakımdan öneminin farkına varın.