Kova ve balık uyumu

Kova ve balık burçlarının genel özelliklerine bakıldığında bu beraberliğin uzun süreli bir mutluluğa dönüşme ihtimali olduğundan söz edilebilir. Kovalara uyum sağlamak konusunda ilk günlerden itibaren zorluk çeken balıkların ilişkiye adapte olabilmesi, beraberliğin uzun süreli olup olmamasını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Genel olarak dışardan bakıldığında balık burçları ilişkiden ilişkiye yelken açan melankolik bir tip gibi görünse de, bu konuda kesinlikle kovaların eline su dökemezler. Özgürlüğünü yaşamak konusunda kimseye taviz vermeyen kovalar, dışardan bakıldığında balıklardan dahi daha melankolik görünebilir. Gerek kovalar gerekse de balıklar olsun her iki burç da aslında olduğu kişi gibi görünmeyen bir yapıya sahip olduğundan, ilişkide birbirlerini çok daha iyi anlayabilirler.

Balıklar evlilik hayatının rutin temposundan hoşlanabilir ve sevdiği insanla bir ömür boyunca bu şekilde yaşamaktan mutluluk duyabilir. Romantik sürprizler yapmayı seven balıklar, kovaların kalplerindeki sevginin her zaman ilk günkü ateşini korumasını sağlayacaktır. Hümanist bir bakış açısına sahip olan kovalar bugüne kadar insanlara güvendiği için ne kadar çok şey kaybettiğinin farkında olsa da, yine de insanlara güvenmeye devam eder. Kovaların bu insanları seven yaklaşımı birçok burç tarafından gereksiz ya da aşırı olarak görülse de, balıkların da benzer özellikleri olduğundan kova ve balık ilişkilerin uyum daha kolay sağlanır.

Hayalci olarak bilinen balıklar kadar olmasa da kovaların da kendine göre bir hayal dünyası vardır. Yaratıcılık ve duygusal zeka konusunda balıklarla iletişim kurmakta zorluk çekmeyen kovalar, beraberlik boyunca balıkların içine girdikleri karmaşık düşüncelerden çıkmalarına yardımcı olabilir. Her ilişkide belirli sorunlar yaşanır ve her çift zaman zaman zorlu dönelerden geçer. Bu durum kova ve balıklar için de geçerlidir ve her iki tarafın da duygusal anlamda karmaşık ve gelgitli bir hayatı olduğundan nedenini kendilerinin dahi bilmediği sorunlar yaşayabilirler. Ancak kovalar da en az balıklar kadar işlerin rayına girmesi için elini taşın altına sokar ve hatta bazen balıkların da inatçı tavrını kırarak ortamın yumuşamasını sağlar.

Kova burçları özgürlüklerini dilediği gibi yaşayamadığında bazen hırçın ve sert bir hale gelebilir. Bu tür durumlarda karşısındaki balığa söyleyeceklerini iki defa düşünmesi gereken kovalar, hırsını balıklardan çıkartmamaya bilhassa özen göstermelidir. Çoğu insanın “tahmin dahi edemeyeceği” kadar yüksek bir duygusal zekaya ve çevresinde olanları hisleriyle algılamaya yeteneğine sahip olan balıklar, zaten kırılgan bir yapıya sahipken bir de kovadan gelen ağır sözleri duyduklarında büyük bir yara alabilir. Büyük bir tutkuyla olmasa bile kova ile balıklar arasında uzun yıllar boyunca mutlulukla ve sorunsuz devam eden bir evlilik kurulabilir. İki taraf da birbirleriyle konuşmaktan kaçmamalı ve ne kadar karmaşık olsa da hislerini karşısındaki insana anlatmaya çalışmalıdır.