Kova ile kova burcunun uyumu

Kovalar birbirleri ile son derece iyi iletişim kurduğundan duygusal bir beraberlikte de uyumlu rahatlıkla yakalayabilir. Kova ile kova burcunun uyumundan söz ederken bazı burçların aksine aynı burçtan olmak çift için bir dezavantaj değil, büyük bir avantaj sağlamaktadır. Hatta kovaların birbirleriyle yakalayacağı uyumu diğer burçlar ile yakalamasının kolay kolay mümkün olmayacağı dahi söylenebilir. Aynı burç beraberliklerinin en uyumlularından ve belki de en uyumlusu olan kova ilişkileri, çiftlerin birbirlerini çok kolay anlayabilmesinden ötürü uzun süreli bir mutluluğa dönüşebilir. Özgürlüğüne çok düşkün olan kovalar diğer burçlarla beraberliklerin genellikle kıskançlık, ilgisizlik, baskı ve iletişimsizlik gibi sorunlar yaşarken, kendi burcundan bir insan tüm bu isteklerini anlayacaktır. Karşılıklı benzer özelliklere sahip olmaları kovaların ideal uyumu kendi burçlarından insanlar ile yakalayabilmesini sağlamaktadır.

Diğer insanların sinirlenmesine neden olan karmaşık ve bir o kadar da çözümsüz sorunları sebebiyle zor ilişkilerin kilit noktası olan kovalar, sosyal hayatta çift olarak olduğu kadar bireysel olarak da var olmak ister. Çoğu zaman özgür kalmak istediği için ihanet iddialarının odağına yerleştirilen kovalar, kendi burcundan insanlar ile bu tür sorunlar yaşamaz. Zira tıpkı kendisi gibi yalnız zaman geçirmeyi seven, sevmenin de ötesinde buna “ihtiyacı olan” kendi burcundan bir insanla birlikte olan kova çok daha mutlu olacaktır. Karşılıklı anlayışın en büyük sorun olduğu günümüz ilişkilerinde kovalar bu konuda en ideal çiftlerden birini oluşturabilir. Uzun süreli bir evliliğe dönüşme potansiyeli oldukça yüksek olan kova beraberliklerin yükselenlerin baskın etkileri beraberliğin kaderini etkileyecektir.

Kendi burcundan biri ile beraber olan kova karşısındaki insanı bir ayna olarak kabullenecek ve aslında kendinin dışardan nasıl göründüğünü anlayacaktır. Diğer burçlar ile beraberliklerde sürekli şikayet merkezi olan kovalar beraber olduğu insanın düşüncelerine mana veremezken, kendi burcundan biri ile birlikte olduğunda çok daha kolay empati yapacak ve hatalı olduğu yanları da rahatlıkla anlayacaktır. Kovaların birbirinin aynası olması empati yapabilme kabiliyetlerini arttırarak, ilişkinin ilerleyen dönemlerinde daha olumlu düşünce ve hareketler sergilemelerine neden olur. Birbirine sınırsız ve “sorgusuz” güven duyabilen kovalar ayrı kaldıklarında kıskançlık duymak yerine beraber olduğu insan da tıpkı kendisi gibi rahatladığı için mutlu olur. Zira yalnız kalmak ve özgürlüğünü yaşamak her kovanın ihtiyacı ve rahatlama aracıdır.

Tüm bu olumlu yanların ötesinde bazen kova beraberlikleri şaşırtıcı derecede kısa da sürebilir. İlk günden itibaren çok iyi anlaşan bir çift oldukları halde kısa süre içinde beraberliğe nokta koymaları çevreleri tarafından şaşkınlık verici bir olay olarak görülse de, bu durum kovaların da belki bir ömür boyunca anlayamayacağı karmaşık hislerinden kaynaklanır. Tamamen aynı olan kovalar çift olduklarında birbirlerinden kısa zamanda sıkılabilir ve ilişkiyi noktalama kararı alabilir.