Kalıcı makyaj

Kalıcı makyaj nedir, nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj nedir? İsterseniz bu terimi açıklayarak başlayalım. Her sabah aynanın karşısına geçerek yaptığınız, gün sonu ıslak ben ile silebildiğiniz makyajdan farklı olarak kalıcı makyaj aylarla ifade edilecek sürelerde dayanan bir tür makyajdır.

Normal şartlarda makyaj yapanlar, makyaj malzemelerini tenlerinin dışına sürerler. Bu da kalıcılık sağlamaz. Bir gözyaşı, yağmur yağması gibi durumlarda makyaj akarak kötü bir görüntü oluşturur. Fakat kalıcı makyaj derinin hemen altına enjekte edildiğinden bu tarz riskler ve sorunlar taşımaz.

Kalıcı makyaj bir güzellik uzmanı tarafından yapılmaktadır. Enjektör benzeri özel iğnelerle yapılan bu işlemde makyaj için kullanılan özel boyalar derinin hemen altına enjekte edilir. Bu sayede dış etkilerden korunur. Sanılanın aksine kalıcı makyaj acı verici bir uygulama değildir. Tecrübeli ellerde makyaj yapıldığının bile farkına varmayabilirsiniz.

İşlem normal makyaj işleminden elbette ki uzun sürmektedir. Cildin tipine bağlı olarak 2 veya 3 saat kadar sürebilir. Dövme işleminden tamamen farklıdır. Uygulama yapıldıktan hemen sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ve unutmayın ki bu kalıcı makyaj işi için herhangi bir alerjik durumunuz olmamalı.

Bunla beraber kalıcı makyaj yaptıranlar çok fazla solaryum seanslarından uzak durmalı, UV ışınlarına dikkat etmelidir. Sigara kullanıcıları ve uyuşturucu madde alanlarda dikkatli olması gereken kişiler arasında sayılmaktadır. Çünkü bu tarz işlemler kalıcı makyajın süresi önemli ölçüde azaltmaktadır.