Kadınlara yönelik ankette ilginç sonuçlar!

Bir anket araştırması karşıma çıktı. Bazen çok ince fikirleri verdiği için bana, hiç kaçırmam okurum. Ancak okuduğum bu anket ince fikirler vermek yerine, ilginç bir takım bilgiler edinmemi sağladı. Ben de paylaşmak istedim. Paylaşmak güzeldir sözüne binaen sizlere de anketin sonuçlarını anlatayım.

Kadınlar üzerinde yapılan bir anket. Geniş kapsamlı olmasına rağmen daha çok hangi tip kadın erkeğin ilk neresine bakar, bunu tespiti yapılmış. Yapılan tespitin sonuçların şu şekilde bir profil ortaya çıkıyor.251366-3-4-f9932

Minyon tarzda kadınların erkeklerin ilk olarak boya dikkat ediyorlar. Boy, pos uygunsa, hoşlanıyorlarmış.  Aynı zamanda uzun boylu kadınlarda beğendikleri erkeklerin uzun olması gerektiğine bu nedenle ilk olarak boya baktıklarına işaret ediyorlar. Ayrıca uzun boylu kadınlar karizma, erkeğin gülüşü, saçını tarayış şekli gibi durumlara da dikkat gösteriyor.

Orta boylu kadınlar da erkeklerde ilk dikkat çeken husus gözler oluyor. Gözlerden etkilenen kadın ele doğru bakıyor. Kilolu kadınlar erkeğin hem boyuna hem de kilosuna bakıyorlar. Kendisi gibi kiloluysa ve boyu da uzunsa, hoşlanıyorlar. Zayıf kadınlar da daha ilginç bir sonuç ortaya çıkmış. Bunlar erkeğin ayaklarına bakıyorlar. Giydiği ayakkabı modelinin zayıf kadınlar için önemi varmış. Buradan kadınları anlamanın ne kadar zor zanaat olduğunu anlamak lazım.

Neşeli kadınlar erkekte ilk izlenime çok dikkat ederlermiş. Eğer kendisi gibi neşeli ve eğlenceliyse kişi, hoşlanma meydana gelebilirmiş. Sakin mizaçlı kadınlarda ise, tam tersi bir durum söz konusu. Kendileri erkeklerin konuşurken ki el hareketlerine bakarlar. Şayet kendisi gibi sakin bir mizaçlı kişiyi değil, tam tersi bir kişiyi ararlar.

Kadınlar hakkında yapılan bu ankette ilginç yönler çok. Mesela evlilik teklifini yapan kadınların sayısının giderek arttığı tespit ediliyor. Çünkü erkeklerin artık evlenmek istememesi gibi bir durum var ortada.