İyi hosting ne anlama gelir?

İnternet teknolojilerinin gelişmeye başlamasıyla beraber, site kurma ihtiyacı hisseden şahıs veya şirketler söz konusu olmakta. Bu da beraberinde hangi hosting firmasıyla çalışılması gerektiği hususunu ortaya çıkaran bir başka çözüm ihtiyacını meydana getirmekte. Bu yazımda iyi bir hosting ne sağlar bunu irdeleyelim.hosting

Hosting hizmeti, sitelerin 7/24 ulaşımını sağlayan sistemler. Bu hizmeti birçok firma vermekte ve aralarında büyük bir rekabet ver diyebilirim. Ama hangisinin daha kaliteli olduğu, sundukları imkanlarla ancak tespit edilebilir. İyi bir hosting firmasının en büyük özelliği destek ekibi ve sunucularının güvenli, sağlam ve kesintisiz olmasıdır. Eğer herhangi bir sorunda karşınızda muhatap alamayacağınız bir ekip yoksa, birçok zarar ile yüz yüze kalırsınız. Bu nedenle hosting firmalarında fiyata bakmak yerine sağladıkları teknik destek ekibinin işe yarar olup, olmadığına bakın.

Bunun yanında, sunucuların hızlı bir şekilde internet hizmeti vermesi, sitenizi ziyaret edecek olan kişilerin hızlı bir şekilde siteye ulaşımını sağlar. Bugün bunu sağlayamayan bilinir hosting firmaları yok gibi, o nedenle bu belirleyici bir kriter değil. İkinci kriter fiyat olabilir. Bazı hosting firmaları çok pahalı fiyatlar sunarak, site sahiplerini soyuyorlar. Ama baktığınız zaman başka bir hosting firmasına göre sağladığı imkanlarda bir artısı yok. Diğer firma ondan daha iyi olduğu halde daha ucuza hosting alanı sizlere sağlayabiliyor.

Benim tavsiye alastry firması. Bunun yanında web arası da iyi ve kaliteli bir firma. Bunların sunucuları Türkiye’de. Dışarda olmasının bir eksisi var mı diye sorarsanız bence yok. Bağlanma durumunda bir ağırlaşmaya sebep olduğu düşünülüyor ama çok büyük bir zarara sebep olacak şekilde geç bağlanma söz konusu değil. Sitenizde optimizasyon yaptıktan sonra, dışarıda da hizmet alabilirsiniz ama ilk defa hosting ile muhatap olacaksanız, Türkiye’den almanız yararınıza olur.