iPhone 6 akıllı telefonu ses getirecek

Akıllı telefon devlerinin ürün savaşı yeniden başlamış durumda. Her sene tekrarlanacağa benzeyen bu durum, tüketim kültürünün nasıl pohpohlandığına da bir delil. Ancak konumuz bu olmadığından iPhone 6 modelinin getireceği yeni özelliklerden bahsedeceğim. İphone 5 içerisine Apple firması çok tartışılan A7 işlemci yerleştirmişti. Bunun tartışılmasının sebebi, Apple firmasının henüz gereksiz olan A7 işlemcileri faydalı bir özellikmiş gibi telefonlarını satmakta kullanması olmuştu. Ancak söz konusu firma, A7 işlemciler için geliştirdiği uygulamaları iPhone 6 modelinde yer vererek, tartışmalara son noktayı koymayı amaçlıyor.iphone 6

Sızan haberlerden derlediğimize göre, iPhone 6 cihazı içerisinde nem, sıcaklık ölçebilecek uygulamalar olacak. Sağlık alanında hazırlanan yeni uygulamalarla iPhone 6 modeli, tam bir sporcu tasarımı olmayı hak edecek gibi. Ayrıca iPhone 6 içerisinde basınç ölçen sensörlere de yer verilecek. Biliyorsunuz ki bu teknoloji, yani basınç, nem, sıcaklık ölçen uygulamaları çok önceden Samsung firması Galaxy S5 modeliyle piyasaya sürmüştü. İyi bir beğeni alan bu özellikleri Apple firması da kullanmak istediğinden yeni modelini bu şekilde piyasaya sürecek. Düşünüldüğü zaman pekte bir farklılık yok. Sadece tasarımında çerçevelerin kalkacağından bahsediliyor.

iPhone 6 modelinin sporcu telefonu olarak nitelendirilmesi bazı sorunlara yol açabilir. Şayet 4 inçlik veya daha fazla bir inç değerine sahip olacak telefonun spor yaparken kullanılabilmesi imkansız bir durum. Bu nedenle Apple firmasının yeni modelini iWatch akıllı saatiyle uyumlu ve eş olarak piyasaya sürmesi tahmin ediliyor. 2014 yılının son çeyreğinde çıkması beklenen iPhone 6 şimdiden merak konusu.

Samsung firması da Galaxy S6 modelini aynı zamanlara tekabül edecek bir ana ayarlayacak. Böylece iki rakip firmanın telefonu piyasada beğeni mücadelesi verecek. Şimdiden bu modelleri bekleyenlere kolaylıklar dilerim.