İkizler ve yay uyumu

Zıt kutupların çekiminden doğan tutkuyla birbirine bağlanan ikizler ve yay, kısa süre içinde birbirinin saygısını kazanabilir ve mutlu bir beraberliğe ilk adımı birlikte atabilir. Yay burçlarının meraklı yapısı ikizlerin ilk günden itibaren ilgisini çeker ve karşısındaki yay burcunu daha yakından tanımak ister. Araştırma yapmayı seven yay burçlarının hayatın kendisini ve çevresindeki olayları sorgular bir yapıya sahip olması, ikizler burcu için çoğu zaman saygı duyulacak bir özellik olarak öne çıkar. Hayatı her zaman rasyonel bir olgu olarak algılayan ikizlerin aldığı mantıklı kararlar yay burçlarının kendine güvenen ve zeki bir insan arayışıyla uyum sağlar. Birlikte zaman geçirmek konusunda tam uyumlu olduğu söylenebilen ikizler ve yay burçları, dışarıdan bakıldığında çocukça hareketler yapıyor gibi görünse de kendileri bu durumdan oldukça memnundur.

Para harcamayı seven burçlardan olan yay ve ikizlerin birlikteyken her zaman olmasa da, bazı günlerde fazla para harcaması mümkündür. İkizler burcu diğer burçlarla olan birlikteliklerinde daha mantıklı bir kimlik takınarak gelecek planları doğrultusunda tutumlu olsa da, söz konusu yaylar olduğunda tutumlu olmak biraz zor olabilir. Çünkü yay burçları birlikte olduğu ikizleri adeta çocukluk günlerine geri götürür ve geçirdiği zamandan büyük keyif alan ikizler parayı fazla düşünmez. Rutin olarak gidilen  yerlerdense daha farklı yerleri keşfetmeyi seven ikizler ve yay çiftleri, yurtdışına çıkmayı ve doğa gezileri yapmayı sever. Bu nedenle ikizler ve yay çiftlerinin beraber çıktıkları gezilerde de oldukça eğleneceği söylenebilir.

Bunca ortak noktadan sonra sosyal hayatta bu kadar iyi anlaşan ikizler ve yay burçlarının özel hayatındaki zıtlıklardan da bahsetmek gerekir. Dışardan bakıldığında aşıktan ziyade uzun yıllardır birbirini tanıyan iki dost gibi görünen ikizler ve yay burçları birbirlerini eleştirmekten kendilerini alamaz. İkizler burçları birlikte olduğu yayların çevreye yaydığı ışıktan etkilenerek aşk duygusuna kapılabilir ancak ilerleyen zamanlarda bu durum ikizlerin kendini geri planda hissetmesine neden olabilir. İkizlerin bu aşamada kendini yetersiz hissetmemesi ve birlikte olduğu yayın pozitif enerjisine yönelmesi gerekir. Bazı ilişkilerde de ikizlerin birlikte olduğu yay burcuna karşı takındığı tavır, yay burcunun karşısındaki insanı bir aşıktan öte bir arkadaş gibi görmeye başlamasına neden olabilir. Bu durum da ilerleyen günlerde bir tehlike arz ederek, yay burcunun hislerinin değişmesine ve ilişkiyi sürdürmekte herhangi bir mantık görememesine neden olabilir.

Yay burçlarının aşkta tatmin olduğu söylense de, aslında bu durum tamamen anlaşılamamadan ve iletişim bozukluklarından kaynaklanır. Birlikte olduğu insanın davranışlarından çok fazla etkilenen ve olumsuz hareketler karşısında ilgisini kısa süre içinde kaybedebilen yay burçlarının bu hassas yapısına saygı duyulduğu sürece uzun süreli bir birliktelik yaşanabilir. Ayrıca ikizler burçlarının birlikte olduğu yay burcuna hayata dair bazı tavsiyeler vermesi ve mantık çerçevesinde alınması gereken kararlarda yol gösterici olması da faydalı olacaktır.

Rahnansaika