İkizler ve terazi uyumu

Kararsız kalmaya meyilli olan iki burç olduğu için ikizler ve terazi arasında gelişen ilişkilerde uyumsuzluk yaşanabilir. Özellikle terazilerin günlük hayatta karşısına çıkan pek çok konuda kararsız bir tutum sergilemesi ikizleri de etkiler ve ortaya ciddi manada tutarsız bir ilişki çıkabilir. Aslında karakter yapısı açısından birbiri ile uyum sağlayabilen ikizler ile terazilerin arasında bir çekim olduğu söylenebilir. İlk günden itibaren birbirilerini çekini bulan ikizler ile terazi, kısa süre içinde son derece tutkulu bir aşka yelken açabilir. Fiziksel açıdan da birbiri ile son derece uyumlu olan terazi ile ikizler ilişkisinde ilerleyen günler beraberliğin kaderini etkileyen süreci belirler.

İkizler ile terazi beraberliklerinde temel sorunun güven eksikliğinden kaynaklandığı söylenebilir. İkizlerin hayatın pek çok alanında zeki kararlar alması ve çevresinden zekası ile saygı görmesinden etkilenen teraziler, ilişkinin ilerleyen zamanlarında birlikte olduğu insanı içine kapalı ve gizemli işler peşinde olarak görebilir. Böylece terazi burcu insanı birlikte olduğu ikizlerden ciddi anlamda şüphelenmeye başlarken, güvensizliğe asla tahammülü olmayan ikizler için bu durum ilişkinin sonunun geldiği manasına gelir. Terazi burcuna garip gelen çelişkili hareketler içinde olan ve tutarsızmış gibi görünen cümleler kuran ikizler için bu durum oldukça doğaldır çünkü bu tutum ikizlerin doğasında vardır.

Esprili bir karaktere sahip olan ikizler birlikte olduğu terazinin kalbini bu neşeli tavrıyla kazanır. Genellikle sosyal hayatında çok ciddi olan ikizler, birlikte olduğu terazinin esprilerine gülmesi ve neşeli halini beğenmesi ile kendine güvenini tazeler. Ancak yine de bazı ilişkilerde ikizlerin bu esprili hali terazinin şüphe duygusunu yenmesine engel olamaz ve güvensiz bir tutum sergileyerek ikizleri sürekli olarak sorgulamaya başlar. Baskı altında kalmaya dayanamayan ikizlerin her hareketinin sorgulanması ve güvensizliğin kendine hissedilmesi ise ilişkinin ömrünü törpüler. Terazilerin karakteristik özellikleri arasında yer alan benmerkezci düşünce yapısı, bazen bencil hareketler yapmalarına neden olur ki bu da ikizler için oldukça itici bir durumdur.

Aslında birçok ortak paydası olan iki burç olan ikizler ile terazilerin son derece mutlu ve bir o kadar da uzun ömürlü bir ilişki yaşaması mümkündür. Ancak çoğu birliktelikte terazinin ikizlere güven duymaması ve ikizlerin de düşüncelerini birlikte olduğu terazi ile paylaşmayarak bu duruma ortam hazırlaması, ilişkinin çıkmaz sokağa girmene neden olur. Mantık çerçevesinde de birleşen iki burç olan ikizler ve terazi evliliklerinde aile bütçesi ve gelecek planlaması konusunda uyumlu bir tutum sergilenebilir ve çift gelecek planları büyük bir başarıyla yerine getirebilir. Anlayış, ikizler ve terazi birlikteliklerinin kilit noktasıdır.

Rahnansaika