İkizler ve oğlak uyumu

İkizler ve oğlak burcunun birbirini törpüleyen yapısı sebebiyle özellikle oğlak burçlarının en başından zorlu bir ilişkiye hazır olması gerekir. Karşılıklı özverinin kritik öneme sahip olduğu ikizler ile oğlak birlikteliklerinde, anlayışın olmaması halinde mutluluk ve uzun süreli bir beraberlikten de söz etmek mümkün değildir. İkizler ve oğlak burcu birliktelikleri ikizler için de zor bir beraberlik olarak adlandırılabilir. Özveri göstermesi gereken tarafın yalnızca oğlak olduğu düşünülmemeli ve ikizlerin de empati kurmaya büyük özen göstermesi gerekir. Özverili olmak oğlak burçlarının karakteristik özelliklerinden biri olsa da, ilişki boyunca sürekli bu şekilde bir tutum takınmak oğlakların da bir yerde “yeter” demesine sebep olabilir.

İkizler ve oğlak burcu birlikteliklerinde ilişkinin devamı ve iki tarafında mutluluğu için sürekli özveride bulunan oğlaklarda bir müddet sonra kararsızlık görülebilir. Kendi istekleri ile ilişkinin devamlılığı arasında gidip gelen oğlaklar, bu kararsızlık sebebiyle birlikte olduğu ikizlerin de duygularına da cevap veremez hale gelebilir. Bu tür durumlarda oğlak burçları çoğu zaman yaptığı gibi iç sesini dinleyerek, kendi kendine bu ilişki için tüm bunlara katlanmanın gerekli olup olmadığını soracaktır. İlişki için sürekli özveride bulunmaya değip değmeyeceğini sorgulamaya başlayan oğlakların bu tutumu, ilişki için de deyim yerindeyse tehlike çanlarının çalması manasına gelir. Oğlakların bu aşamada vereceği karar, ikizler ve oğlak ilişkisinin kaderini belirleyen en önemli karar olacaktır.

Madalyonun diğer yüzüne bakıldığında ise ikizler burcunun çoğu ilişkide yaşadığı güven verme konusu, oğlak birlikteliklerinde de karşısına çıkmaktadır. Birlikte olduğu oğlağın güvenini kazanmak konusunda zorlanma ihtimali bulunan ikizlerin, bu tür bir durum karşısında sinirlenmemesi ve empati yaparak karşısındaki insana zaman vermesi çok önemlidir. İkizlerin kendi içinde fırtınalı bir ruh haline sahip olması pek çok burçta olduğu gibi oğlaklarda da güvensizlik yaratabileceğinden, ikizler burçlarının düşüncelerini ve hislerini içine atmak yerine karşısındaki insanla paylaşması gerekir. Oğlak burcunun yapısına ters olan düzensizlik, ani kararlar ve tutarsız davranışlar ikizler burcunun ilişkiyi devam ettirmek için dikkat etmesi gereken en önemli konular arasındadır. Bu konuda dikkatli olmak ve tamamen oğlağın istediği gibi davranmak ikizler burcu için “bir hayli güç olduğundan”, ikizler ve oğlak ilişkilerinin gerçekten zor bir beraberlik olduğu söylenebilir.

Büyük bir sevgi ve saygının olması halinde her iki burcun da birbirinin isteklerine ve düşüncelerine saygı göstermesi mümkün olsa da, iki tarafın da özveride bulunması çoğu ilişkide gereksiz bir sıkıntı olarak görülür. Bu aşamada ilişkinin ilk günlerinde kurulan iletişim büyük önem kazanır ve isteklerin karşılanması konusunda bir denge sağlanması halinde uzun süreli bir beraberlik ihtimali kuvvetlenir.

Rahnansaika