İkizler ve kova uyumu

Karakter yapılarının birbiriyle uyumu nedeniyle ikizler ile kova arasında gelişen beraberlikler keyifli ve uzun süreli olabilir. İki tarafın da birbirini dengelediği ve bu nedenle ortak paydada buluşmanın kolaylaştığı ilişki türlerinden olan ikizler ve kova birliktelikleri, kova burçlarının yenilikçi yapıları sayesinde her zaman heyecanını korur. Yeniliklere karşı daima açık olan ve hayata dair merakını asla kaybetmeyen kovaların bu ruh hali, ikizler burcunun heyecanlanmasına ve kovanın çekim alanına girmesine neden olur. İkizler ve kova burcu birliktelikleri uyum açısından dengenin bulunmasına neden olsa da, kova burçlarının ilişkinin ilk zamanlarında biraz sabırlı olması gerekebilir. Zira ikizler burcu insanları tanıştıkları kovadan ilk andan itibaren etkilense de, içinde oluşan heyecanı bastırarak bu duyguyu belli etmemeye çalışabilir. Bu nedenle kova burçları karşısındaki ikizlerin ilgisiz olduğunu düşünmemeli ve biraz sabırlı olmalıdır.

Yeni şeyler denemek konusunda kovanın meraklı halinden destek alan ikizler, hayatın farklı yönlerini keşfetmekten ve daha da önemlisi bunu anlaşabildiği karşı cinsten bir insanla yapmaktan büyük bir keyif alır. Bu uyum sorunlar yaşandığı zaman da etkisi gösterir ve çiftin engelleri aşmak için birbirinden güç almasına neden olur. İkizler burcu duygusal yanını çoğu zaman göstermekten çekinse de, birlikte olduğu kovalara kısa süre içinde güvenebilir ve bu nedenle de kalbinin kapılarını ardına kadar açabilir. Zor zamanlarda duygularını diğer burçlarla beraberliklerinde olduğu gibi içine atmak yerine rahatlıkla kovalarla paylaşabilen ikizler, böylece arkasına sorunların çözülmesi için oldukça sağlam bir destek alabilir. Kova burçları da benzer şekilde çevresindeki insanlarla paylaşamadığı pek çok düşüncesini birlikte olduğu ikizler ile paylaşabilir ve böylece duygularını içine atmak yerine paylaşarak ruhsal açıdan rahatlayabilir.

Birbirleriyle birçok ortak yönü bulunan ve bu nedenle de uyumlu bir çift olan ikizler ve kovaların ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken konu ise, ikizlerin bencil davranmaması ve kovanın da ikizlerin bazı davranışlarının nedenini anlamasıdır. İkizler burcunun doğasında olan bazı tavırları çoğu insana bencillik olarak görüldüğünden, bu durumdan kovalar da etkilenebilir. Özellikle yakın arkadaş çevresinin düşüncelerinden etkilenen kovalar birlikte olduğu ikizlerin benmerkezci bir yapıya sahip olduğu fikrine vararak, ilişkinin kısa zamanda noktalanmasına neden olabilir. Ancak ikizler burcunun doğasında bu tür bir özellik olduğu gibi “telafi etme” konusunda da doğal bir yeteneğe sahip olması, zaman zaman yaşanan küçük çaplı tartışmaların kısa zamanda tatlıya bağlanması sağlayacaktır.

Rahnansaika