İkizler ve ikizler aşk uyumu

Aynı burçların birlikteliği bazı gruplarda uyumlu bir birlikteliğin oluşmasını sağlasa da, bu durumun ikizler burcu için pek de geçerli olmadığı söylenebilir. Birbirleri ile sürekli olarak yarış haline girmeseler de, bazen ikizler burçlarının benzer özellikler sebebiyle iktidar savaşına girdiği de görülür. Entelektüel bakış açısına sahip olan ikizler sosyal hayatlarında uyumlu bir çift olmayı başarsa da, özel hayatlarında birbirlerinin yaşam alanını kısıtlayan hareketlerde bulunabilir. Birbirinin açıklarını çok çabuk yakalayan ikizler, ilişkilerinde de bazen çok acımasız olabilir. Özellikle birbirlerinin sinir eşiği konusunda muazzam derecede dikkatli olması gereken ikizler çiftleri, en küçük kıvılcımın dahi ciddi boyutlu kavgalara dönüşebileceğini unutmamalıdır.

Karşısındaki insanı anlamak konusunda çok başarılı bir burç olan ikizler, iş kendi burcu ile birlikteliğe geldiğinde anlayış konusunda biraz ketum olabilir. Anlayışlı yapısını aşkın getirdiği heyecanla birlikte yitirebilen ikizler, bağlı olduğu rasyonel düşünceden uzaklaşarak duygu odaklı hareketlerde bulunabilir. Tutkulu bir aşk yaşamak için tüm gerekenlere sahip olan ikizler, birlikte olduğu insanın bam telini öğrenmeli ve kendisini kızdıracak hareketlerden bilhassa uzak durmalıdır. Arkadaşlarıyla ilişkilerinde dahi yalandan hoşlanmayan ikizlerin birlikteliklerinde yalanla karşılaşması ise ilişkinin kaçınılmaz sona gidişini hızlandırır. Birlikte olduğu insanının yapısını kendi burcundan dolayı anlayan ikizler, kendisine ikizler tarafından söylenen yalanları çok daha kola bir biçimde anlayabilir.

Dürüstlük ve anlayış, ikizler burcu birlikteliklerindeki kilit noktalardır. İkizler birlikte olduğu ikizler burcu insanına ne kadar dürüst olursa, karşısında da o kadar güvenilir bir partner bulacaktır. Birbirinin güvenini kazanan ikizlerin yaşadığı birliktelikte iç huzuru yakalaması daha kolay hale gelirken, bu durum birlikteliğin uzun süreli ve tutkulu bir aşka dönüşmesini sağlayacaktır. Birbirini  zorlayarak üstün sağlamak yerine ancak ilişkinin ömrünü kısaltan ikizler, mutlu birliktelikler için karşısındaki ikizlere rahat hareket alanı vermelidir. İkizler burcunun yapısında kendini geri plana atarak karşısındaki insan uğruna bazı gelişmelere katlanma var olduğundan, ilişkide her iki tarafında bu şekilde bir tutum takınması iletişimsizliğe neden olabilir. Bu nedenle ikizler burcu insanlarının mutlaka birbirine açık olması gerekir.

Uyumlu bir çift olmak için aslında büyük bir avantaja sahip olan ikizlerin beraberlik süresi boyunca karşısındaki insanın limitlerini zorlamamaya özen göstermesi gerekir ki, ilişkinin süresini ve kalitesini de belirleyen temel unsur budur. Fiziksel uyum açısından herhangi bir sorun yaşamayan ikizler burçları, ayrıca sosyal alışkanlıklar konusunda da birbiriyle kolay uyum sağlayabilecek bir yapıya sahiptir.

Rahnansaika