İkizler ve akrep uyumu

Karakter yapıları göz önüne alındığında ikizler burçlarının akrep ile birlikteliklerinde ciddi manada zorlanacağı söylenebilir. Özellikle ilişkinin ilk günlerinde birbirini tanıma aşamasında olan ikizler ile akrep burçları, iki baskın karakter olarak otorite kurma konusunda son derece çetin bir rekabet içine girebilir. İkizler burcunun hayata karşı olan hırsı birebir şekilde akrep burcunda da var olduğundan, bu iki burç üyelerinin birliktelikleri adeta iki ucu keskin bir kılıç gibidir. Akrep burcunun her ortamda açık sözlü bir tutum sergilemesi ise oldukça olumlu bir durumdur. Zira ikizlerin bazı keskin sözlerine doğrudan ve tamamen dürüst bir biçimde karşılık veren akrepler, böylece ilk günden itibaren ilişkinin gidişatını belirler. Akrep burçlarının dobralığı sayesinde ikizler burcu ya ilk günden ilişkiden soğur ya da tam aksine akrebin bu karakterinden etkilenerek ilişkiye dört elle sarılır.

Birbirleriyle diyalog kurma konusunda ilk zamanda sorun yaşaması muhtemelen olan ikizler ile akrepler, konuşurken tamamen farklı bir üslup sergiler. Zira ikizler burçları kelimeleri süslemeyi ve onlarla oynamayı ne kadar çok seviyorsa, akrep burçları da tam aksine kelimelerle fazla oynamadan doğrudan konuşmayı tercih eder. Anlatmak istediklerini doğrudan söyleyen ve herhangi bir kinaye ya da benzetme yapma gereği duymadan akrep burçları, diyalog kurma konusunda tamamen dürüst bir tutum sergiler. Bu durum çoğu akrebin birlikte olduğu ikizleri kırmamak için söyleyecekleri üzerinde çok fazla düşünmesine ve en sonunda bu durumdan kendisinin de rahatsız olmasına bile neden olabilir. Bu nedenle ikizlerin birlikte olduğu akrebin dobra tutumuna saygı duyması ve karşısındaki insanı bu dürüst haliyle sevdiğini belirtmesi gerekir.

Kendisine yapılan hataları kolay kolay affetmeyen burçlar arasında yer alan akrep için dürüstlük çok önemlidir ve birlikte olduğu ikizlerden de en az kendisi kadar açık olmasını bekler. Küçük düşürüldüğünü ya da aptal yerine konduğunu fark eden akrepler hayal dahi edilemeyecek bir biçimde intikamcı bir yapıya bürünebilir ve ikizlerin başına kurtulması zor çoraplar örebilir. Yalan söylendiğini anlayan akrepler birden bire çok katı bir hale gelerek intikam arayışı içine girebileceğinden ikizlerin yalan söylerken tehlikeli sularda yüzdüğünün bilincine varması gerekir. Çünkü ikizler tarafından yapılacak en küçük hata dahi akrebin bu durumu kaldıramamasına ve yalan söyleyen birisiyle daha fazla birlikte olmamaya katlanamayacağını anlamasına neden olabilir.

Akrep burcunun kendisine yalan söylendiği ve küçük düşürüldüğü zaman kinci ve intikamcı bir kimliğe bürünmesi ikizler burcunu korkutmamalıdır. Akrep gerçekten de sevdiği ve karşılığında aldatıldığı zaman sevdiği çok şiddetli cezalandırabilir ancak bu ancak “yalancı” kişilerin korkması gereken bir durumdur. İkizlerin birlikte olduğu akrebin duygularına ve zekasına saygı duyması halinde uzun süreli ve mutlu bir birlikteliğin kapıları ardına kadar açılacaktır.

Rahnansaika