Herkes için e-ticaret sistemi

İnternetin her haneye girmesi büyük bir kullanım oranına ulaşmasını sağladı. Her işin internet üzerinden yapılabiliyor olması gibi işlevsel sebepler, her türden uygulama ve hizmetin online versiyonunu gerekli kıldı. Tüm hayat online olurda alışveriş deneyimi online olmaz mı? Türkiye’de online alışveriş deneyimi sunan binlerce e-ticaret sitesi var. Bu pasta her geçen zaman daha da büyümekte ve gelişmekte.e-ticaret

Gelişen ve büyüyen bu pazarın girişimcileri cezp ettiği de bir gerçek. Bu nedenle her geçen zaman daha fazla e-ticaret sitesi online dünyada ki yerini alıyor. Ülkemizdeki e-ticaret sistemi dünya ortalamasının iki katı hızıyla büyüyor. Bu rakam yüzde 38 civarında. Bu demek oluyor ki Türkiye’de girişimci yelpazeye sahip olan kişiler daha fazla.

Hızlı büyüyen e-ticaret sisteminin ekonomimizdeki yeri ise, yüzde 1,2 civarında. Yani toplam ekonomik işlemler arasında e-ticaret sadece 1,2 kadar bir paya sahip. Emekleme aşamasında olmuş olsa da yabancıların ülkemize e-ticaret girişimi için akın etmesi, piyasanın kazançlı olduğunu ve olacağına işaret.

Peki siz de e-ticaret yapabilir misiniz? Evet milyon dolarlarınız olmasa da e-ticaret yapmanız ve pastadan pay almanız mümkün. Bunun için sadece tüm alt yapı hizmetlerini sağlayan ve size sadece sitenizin pazarlama aşamasını bırakan firmalarla anlaşmanız yeterli. Bu sayede siteniz üzerinden profesyonel bir şekilde e-ticaret rekabeti içerisinde yerinizi alabilirsiniz. Bu sistemler, sattığınız her ürünün karını bölüşme usulü ile çalışmakta. Ne kadar iyi bir pazarlamacıysanız, o kadar ürün satar ve kar payını alırsınız.

Bu sisteme kayıt olmak için yapanız gereken sadece belli bir ücret ödemek. Gerisi firmanın işi. Sizlere içerisinde binlerce ürünün olduğu, ödeme alt yapısına sahip olan e-ticaret sitesini teslim ediyor. Müşteri hizmetleri, sipariş anında lojistik hizmetleri gibi işlemlerle siz uğraşmıyorsunuz. Anlaştığınız firma bunları da yapıyor. Siz sadece pazarlama elemanı gibi sitenizi tanıtıyorsunuz.