Hayatınıza etki edecek kitaplar

Eğer okuma alışkanlığınız yoksa, hayatta birçok ihtiyaçtan haberiniz olmadan yaşarsınız. Çünkü her yeni kitap insanın hayatında yeni bir ihtiyaç, dolayısıyla bir hedef belirler. Her kitabın ayrı bir anlam ve önemi olsa da, işte beni anlatan ve açıklayan bu dediğiniz kitaplar, sizin rehber ve başucu kitaplarınız olur. Okuyamıyorsanız, okumaya gayret edin ve bu alışkanlığı kazanmak için dua edin. Beyninizin sıhhati ve hayata dair tecrübelerin cemisi, kitapların içerisine kazınmış birkaç kelimeden doğar.ruhsal-zeka-onkapak

Size okumaya alışmak için iki önemli kitabı tavsiye ediyorum. Şayet bu kitapları okumayı ve bitirmeyi başarırsanız, ayrıca içerisinde bulunanları hayatınıza tatbik etmeye gayret sarf ederseniz, hayatınızın değişeceğini göreceksiniz.

Birinci kitap Muhammed Bozdağ tarafından kaleme alınan Düşün ve Başar adlı kitap. Büyük ses getiren bu kitap, neden düşünülmesi gerektiğini hiç tefekkür etmediğiniz bir şekilde anlatarak, kendinizin aslında hiç tevekkül içerisinde olmadığınızı anlamanıza sebep olurken, aynı zamanda verdiği derin bilgilerle bundan sıyrılmanızı da sağlayacak.

İkinci kitap ise yine aynı yazara ait olan Ruhsal Zeka adında bir kitap. İçinde bulunduğumuz evrenin gücünden nasıl yararlanmamız gerektiğini anlatıyor. İnsanın sahip olduğu değerlere ve bu değerlerin insanlar için olan ehemmiyetine değiniyor. Nasıl bir hayatı kendimize rehber edinmemiz, olayalara yaklaşmamız gerektiği hususunda derin ve ender bilgileri okuyucularıyla paylaşıyor. Kitapların hacimleri diğer kitaplara oranla iyi seviyede. Okudukça okumanın verdiği haz ve zevki anlayacağınız kitaplar.

Bu kitapların akabinde kendinize çizdiğiniz hedef doğrultusunda gelişiminize yarayacak kitapları daha rahat ve zevkli bir şekilde okuyacaksınız. Biliyorsunuz, her eline kitap alanı kitap okuyor sanmayın. Kitap okumakta bir sanat ifade eder. Yüzeysel değil, derinden ve içten okunulduğu takdirde yazar hedefine ulaşabilir.