Günümüzde e-ticaret

İnternetin gelişmeye başlamasıyla beraber, ticarette de internete odaklı bir dönüşüm başladı. E-ticaret dediğimiz bu dönüşüm, klasik ticaretten daha fazlasını kazanma imkanını tüccarlara sağlıyor. İşini internete taşıyan bu kanalı iyi kullanabilmek için yatırım yapan kişiler, daha fazla kazancın kapısını aralıyor. Bu hal böyle olunca, genç girişimciler için de Buying Desserts Onlineinternet bir kazanç kapısı haline dönüştü. Popüler olarak yapılan e-ticarete atılmak isteyen gençlerin önünde bugün daha büyük avantajlar var. Çünkü çok büyük sermayelere gereksinim duyularak kurulan e-ticaret siteleri, artık 1000 lira gibi bir fiyatla da kurulabiliyor.

Günümüz e-ticaret sistemlerinin sağladığı avantajlardan belki de en önemlisi bu. Kişiye e-ticaret yapma şansını vermesi. Başarı konusunda herkes birbirinden farklı yürüttüğü çalışmalarla ancak meyvelerini alacaklar. Ama şuan için herkese sunulan imkanlar çok iştah açıcı.

–          Firma olmanıza gerek kalmadan 80 binden fazla ürünün pazarlamasını yapacağınız bir e-ticaret siteniz oluyor.

–          Kargo gibi bir takım işlerle uğraşmıyorsunuz. Deponuz, depo kiranız da yok. Elektrik ve su masraflarınız da yok.

–          Müşteri birimi veya pazarlama departmanı, personel giderleri gibi ek masraflarında olmadığı bir e-ticaret düşünün. Tüm bu masraflı ve deneyim isteyen işleri sizin için yapanlar var. Siz sadece sitenizin pazarlama ve tanıtım çalışmalarına sahip çıkıyorsunuz. Elde ettiğiniz her üründen karı da, sağlayıcıyla paylaşıyorsunuz.

Bunlar böyle ama bazı dezavantajları da var. İstediğiniz bir tema veya form oluşturma işini yapamıyorsunuz. Kendi tedarik zincirinizi kuramıyorsunuz. Bu nedenle bazı kısıtlamalar oluyor ancak bunların da ileride çözülebileceği bir sistem meydana gelebilir.

Eğer e-ticarete atılmak istiyorsanız ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız incir.com üzerinden başlamanızı tavsiye ederim. Eğer iyi bir pazarlamacıysanız, muhakkak gelişen e-ticaretten siz de hissenize düşen payı alacaksınız.