Güneş’in olağanüstü özellikleri

Güneş, Dünya’mızın ısınmasında ve ışık almasında yegane yetkili ve vazifeli araç. Ay ise, sadece güneşten almış olduğu nurla, Dünyamızı aydınlatmakla, dünyamızın uydusu olup, Güneş etrafındaki ve kendi ekseni etrafındaki hareketleri deruhte etmesinde etkili olmak vazifelidir. Düşünüldüğü zaman bazı inkarcı tayfaların güneş gibi binlerce galaksi sisteminin bilimsel olarak da kanıtlanmış olması, kendilerini inkar etmekten alıkoymamaktadır. Halbuki insan, sadece güneşin vazifesini akıllı bir şekilde düşünse, işleyen bu düzenin arkasında mutlak bir yaratıcının olduğuna akıl ve sır erdirebilir.güneş

Güneş bir denge içerisinde

150 milyon km uzakta dünyamızı ısıtan güneş, bir km yakında olsa, veya kendi ekseni etrafında hareketi, dünyamızın hem kendi ekseni etrafında hareketi, hem de güneş etrafındaki hareketlerinden bir sapma meydana gelse, yaşam diye bir durum söz konusu olmayacak. Bundan başka güneş ışınlarının sadece milyarda ikisi dünyamıza gelebiliyor. Fazlası veya eksiği gelse, yine hayat olmayacak.

Güneşin bir saniyede ürettiği enerjiyi, dünyada ki 3 milyar nükleer santral bir senede anca üretebilecek düzeyde. Bu hassas çizgi değiştiğinde yine dünyada bir yaşamın olması söz konusu olmaz. Mesela karbon bazlı moleküllerin oluşması, hayatın devamı için gerekli. Ancak evren içerisindeki yıldızların milyonlara varan sıcaklığı ve -273 dereceye kadar varabilen soğukluğu düşünüldüğünde, karbon moleküllerinin oluşabilmesi için gerekli olan sıcaklık aralığı (-20 ile 120 derece) yüz binde birlik bir dilimi bile ifade etmiyor. Düşünüldüğü zaman her sabah yataktan hayatımızı normal bir şekilde devan ettiriyoruz ama, evrende yaşamamızı sağlayan ince formüller Yaratıcı tarafından hiçbir zaman bozulmuyor. Eğer bu kanunlar bozulsa, hiç kimse yatağından kalkamaz ve yaşayamaz. Yaşamamız, çok ince bir hassasiyetle vücuda getirilmiş evrende işleyen düzenin mutat serüvenini bozmadan devam ettirmesine bağlı.