Google’den para kazanmak

Dünya’nın en çok kullanılan arama motoru Google, ülkemizde en çok kullanılan arama motoru olma özelliğine sahiptir. Dünya piyasasının yüzde 85’ine liderlik yaptığını google_200x200düşündüğünüz zaman bu çok normal bir durum oluyor ülkemiz için. Peki bu dev şirketten para kazama diye yayınlanan makalelerin mahiyeti de nedir? Gerçekte Google’den para kazanabilir misiniz?

Burada Google firmasına başvurarak, tam zamanlı bir personeli olacağınızdan bahsetmiyoruz. Burada bahsedilen konu, Google firmasının sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanarak para kazanmaktır. Bunlardan ilk akla geleni Adsense reklamlarından elde edilen gelirleri ihtiva eder. Eğer bir isteniz varsa ve o sitede bilgi paylaşımları yapıyorsanız, para kazanabilirsiniz. Sitenizle adsenseye başvurmanız yeterli. Bu sayede sitenize gelen her trafik, eğer Adsense reklamlarına tıklarlarsa, para kazanırsınız.

Bu yöntemde çok kazanmak için, rekabetin çok olduğu konularda makale yazmak gerekiyor. Bu sayede her tıklamadan bir liranın üzerinde bir kazanç elde edilebilir. Reklamlardan daha farklı kazanma yöntemi de var. Bu da ürün satmak. Bunun Google ile alakası ne diye düşünebilirsiniz. Ama Adwords reklamları sayesinde, Google’da elinizdeki ürünü hedef kitleye ulaştırıp, reklam bütçenizin çok üzerinde paralar kazabilirsiniz.

Bunun için tabi Adwords sisteminin iyi bir şekilde kullanılması lazım. Reklam metinlerinin kullanıcıların dikkatini çekecek şekilde yazılması lazım. Bunlar işin basit tarafları. Hemen kavrayabileceğiniz veya başkasına yaptırabileceğiniz taraflar. Ürün konusunda da, satış ortaklığı sistemi sayesinde hiçbir maliyete gerek kalmadan satışa başlayabilirsiniz.

Google firmasının sunmuş olduğu imkanlardan bir tanesi de, dijital pazarlama uzmanı olmanız. Bunun için Google firmasının yaptığı sınavlara girmeniz gerekecek. Bunun hakkında bilgiyi Partner programından alabilirsiniz. Sertifikalı Google uzmanı olmanız, internetten ürün pazarlamak isteyen firmaların reklam çalışmalarınızı yapmanızı sağlar.