Google Adsense nedir?

Google firması internet dünyasının lider firması olma özelliğini taşıyor. Dünya’da arama motorları piyasasına yüzde 75 oranında liderlik yapıyor. Bu rakam son zamanlarda daha da gelişme göstermiş durumda. Bu rakamın anlamı, internet dünyasında ne varsa, ne yoksa, Google firmasının haberdar olduğu. Google, milyarlarca kişinin kullandığı interneti daha işlevsel hale getirmek, ayrıca para kazanmak için firmaların yararlanacağı Google Adwords reklamcılık sistemini kurdu. Bu sistemde firmalar, reklamlarını vererek, milyonlarca kişiye kısa zamanda ulaşmayı hedeflediler. Google Adwords sisteminin milyonlara ulaşmasının sebebi, yine bir Google hizmeti olan Google Adsense’nin kurulmasıdır.kazanc-sirlarim-google-adsense-nedir

Çünkü site sahipleri, ulaştıkları kitlelere Google reklamlarını yayınlamak suretiyle Google Adwords sisteminin firmalar için daha cazip hale gelmesini sağlıyorlar. Ne kadar Google Adsense sistemine üye olan site varsa, hepsi, Google envanterlerinde bulunan reklamları milyonlarca kişiye ulaştırıyorlar.

Tabi, site sahipleri Google ile yaptıkları anlaşma gereği, reklamlarına her tıklanış sırasında para kazanıyorlar. Google Adsense’den para kazanmak bakıldığı zaman kolay gibi görünür ancak durum hiç de o şekilde değil. Çünkü sitenizin belli bir trafiğe sahip olması lazım. Reklamların tıklanılması için birincil temel sebep bu. Ancak bu da yetmiyor. Reklamların optimize edilmesi, siteden kazanacağınız gelirleri arttırabilir.

İzlenmesi gereken yol

Öncelikle site kurmadan evvel en çok para kazanabileceğiniz reklam ağını araştırmalısınız. Bunu Google Adwords sisteminden yapabilirsiniz. Bu şekilde belirlediğiniz alanda bir site kurmaya başlayabilirsiniz. Ancak şu kadar var ki, alacağınız temanın Google Adsense optimizasyonuna sahip reklam yerlerinin olması önemli. Bu nedenle temanızı themeforest.com’dan seçin.

Site kurma ve tema işlemini geçtikten sonra yapmanız gereken sürekli makale yayınlamak ve bu makaleleri, daha fazla kişiye ulaştırmak. Bunun için çalışılması gerekiyor. Zaten belli bir indekse sahip olmayan, trafiğe sahip olmayan site, Google Adsense’ye kabul edilmiyor.