Erken rezervasyon imkanları nedir?

Yoğun çalışma zamanlarından sonra yıllık tatillerin yaza getirilerek, çalışma stresi ve yorgunluğunun güneş, kumsal ve deniz üçlüsünün iyi bir kafiye meydana getirdiği tatil beldelerimizde geçirmeyi dileyenler ve hayal edenler var. Buralarda tatil geçirmeyi hayal eden kesimin bu hayallerine ulaşmaları için yüksek kazançlı bir işte olmaları gerekiyor mu erken rezervasyongerçekten? En azından hayatlarında bir kes bu beldelerde tatil geçirmeyi insanın kendisine çok görmemesi lazım. Sizlere yurtdışındaki vatandaşlarımızın sıkça yararlandıkları ama kendi vatandaşımızın habersizlikten veya başka sebeplerden dolayı haberdar olamayıp, değerlendiremedikleri erken rezervasyon imkanlarını anlatmak, daha doğrusu ne sağlayacağından bahsetmek isterim.

Her yılın son çeyreğinde otellerde haziranın ilk haftalarına kadar süren erken rezervasyon kampanyaları duyuruları, reklamları çalışması yapılır. Ama dediğim gibi bu imkanları genelde yurtdışındaki vatandaşlarımız kullanıyor. Erkenden tatil planı yaparak kazanacağınız istediğiniz bir otelde yüzde 50 indirimle tatil yapma imkanınız var. tatil sezonunun ortasında yapılan başvurulardan yüzde 50 daha karlı bir tatili kim istemez ki? Üstelik istediğiniz bir otelde tatil sezonunun ortasında boş yer bulamayabilir veya fiyatlardan dolayı tatil hevesiniz kursağınızda kalabilir. Çünkü oteller, odalarının doluluk oranına göre fiyat optimizasyonuna gidiyorlar. Talep çok olduğu zaman fiyatta ona göre artıyor.

Fiyatların uygun ve istediğiniz otellerin boş olduğu bir zaman ifade eden erken rezervasyon dönemi, dediğimiz gibi her senenin son çeyreğinde başlar ve haziranın ilk haftasında sona erer. Bu imkanları değerlendirerek yüzde 50 karlı bir tatil avantajı yakalamış olursunuz. Birde aklınıza erkenden tatil planını yapıldığında herhangi bir durumdan dolayı tatilinize gidememe durumu olabilir. Bu da paranızın yanmasına sebep olabilir. Bu şekilde bir düşünceniz varsa, tüketicileri korumak için otellerin sunduğu erken rezervasyon sigortasından yararlanmalısınız. Tatilinize 72 saat kalmaması şartıyla istediğiniz zaman tatilinizi iptal ve paranızı aynen alabilirsiniz. Ancak yaptırmazsanız iptal halinde yüzde 30’luk bir eksik iade alırsınız. Sigorta için ödeyeceğiniz masraf ise 10-20 lira arasında. Yani önerimiz, erken rezervasyon yapacaklar için sigorta işlemi yapmaları.