Burçların özellikleri

astrolojiAstroloji, gezegenlerin hareketlerine göre insanların üzerinde; olumlu veya olumsuz etkileri tahmin eden bilim dalıdır. Astroloji insanların kaderleri hakkında bir yorum yapamaz. Sadece o gün, o hafta, o ay, o yıl şanslı ya da sansız olabilecekleri konusunda bir fikir söyleyebilir.

Burçlar dört gruptan oluşur. Ateş, Toprak, Su ve Hava gruplarıdır.

Ateş grubu burçları; Koç, Aslan ve Yaydır. Egoları çok yüksektir ve istedikleri herhangi bir şeyi, elde etmek için ulaşana kadar mücadeleci tavrı ile bilinir. Her konu da yaratıcı ve heveslilerdir.

Toprak grubu burçları ise;  Boğa, Başak ve Oğlaktır. Toprak grubunda olan insanlar genellikle paraya düşkünlüğü ile bilinirler ve sabit fikirlidirler.

Su grubu burçları ise; Yengeç, Akrep ve Balıktır. Son derece duyusal ve hassas olan su grubu burçları, sulu gözlü olarak bilinir. Mantığı ile değil duyguları ile hareket ederler.  Sezgileri bir hayli gelişmiştir.

Hava grubu burçları ise; İkizler, Terazi ve Kovadır.  Adından da anlaşılacağı üzere bu gruptaki burçların ortak özelliği havalı olmasıdır. Pozitif, hızlı düşünmeyi seven sosyal insanlardır.

koçKoç Burcu; (21 Mart ve 19 Nisan) Astrolojinin ilk burcudur. Koç burcu insanı oldukça girişimci bir burç olarak bilinirken oldukça inattırlar. Enerjileri sayesinde, doğuştan liderdirler. Herhangi bir olay karşısında oldukça coşkulu tepkiler verirler. Her şeyi yapabileceklerini iddia eden koç burcu insanı oldukça zekidir. Pratik, eğlenceli, egoları yüksek, yaratıcı, girişken, üretken,  entelektüel, kıskanç, konuşkan, sabırsız ve söz dinlemez olurlar.

bogaBoğa Burcu(21  Nisan ve 21 Mayıs) Astrolojinin ikinci burcudur. Yere sağlam basmak için yapmayacakları şey yoktur. Sanata olan düşkünlüğü ile bilinen boğa burcu insanı parayı çok sever. Sıfırdan bir işe başladıysa çok kısa zamanda, çalışkanlığı ile başarılı olur ve yüksek mevkilere gelir. Oldukça keyfine düşkündür. Sakin ve sessiz yapıları ile bilinirler. Çok fazla tanıdığının olmadığı bir ortama girdiyse şayet çekingen davranır. Cimri, garantici, huzuru seven, aşırı derecede kıskanç,   herhangi bir karar verdikleri zaman asla vazgeçmeyen yapıları ile bilinirler.

ikizlerİkizler Burcu (22 Mayıs ve 21 Haziran) Astrolojinin üçüncü burcudur. Çok yönlü yaşam tarzı bulunan ikizler burcunun; iletişim kabiliyeti oldukça gelişmiştir. Şayet dostlarının paraya ihtiyacı varsa, cebindeki paranın hepsini düşünmeden verir.  Uyumlu, entelektüel, Değişken, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan,  güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducudur.

yengeçYengeç Burcu ( 22 Haziran ve 23 Temmuz)Astrolojinin dördüncü burcudur.  Alıngan ve kırılgan yapıları ile bilinen yengeç burcu insanı son derece duygusaldır. Duygusallıkları sayesinde önsezileri oldukça gelişmiştir. Lider olmaya hevesli değildirler. Oldukları konum onlar için yeterlidir. Yükselmeyi isteseler de bunun için bir çaba sarf etmezler. Yardım severdirler. Aile yapısına çok düşkündür. Çok iyi anlaştığı burçlar Akrep ve Balıktır.

aslanAslan Burcu (23 Temmuz ve 22 Ağustos ) Astrolojinin beşinci burcu olan aslan burcu insanı, övülmekten çok hoşlanırlar. Otoriter yapıları ile bilinen aslan burcu, yönetici olurlarsa çok başarılı olurlar. Aşırı derecede gururlu bir yapıları olduğu için insanlar tarafından yardım görmekten hoşlanmazlar. Çok paraları olmasa bile süslenmekten çok hoşlanırlar. Evlerinde konforlu yaşamaya bayılırlar. İki yüzlülükten nefret eden aslan burcu insanı, dostluklarında samimi ve cana yakındırlar. Eğlenmeyi çok severler. Giyim kuşam konusunda oldukça titizdirler. Herhangi bir sorunları olduğu zaman oldukça sabırlı davranırlar.

başakBaşak Burcu(24 Ağustos ve 23 Eylül) Astrolojinin altıncı burcudur. Zeki ve pratikliği ile bilinirler. Dağınıklığı sevmeyen başak burcu, en çok titiz olma özellikleri ile bilinirler. Çalışkan, disiplinli, yardımsever, detaycı, güvenilir, dürüst, cana yakın, paylaşımcı özellikleri ile de bilinir. Boğa ve Oğlak burçları ile çok iyi anlaşırlar. Terazi ve Yay burçları ile ise hiç anlaşamazlar. Bilim dallarında ise, oldukça başarılıdırlar. Toplum içerisinde beğenilmekten çok hoşlanırlar.

teraziTerazi Burcu ( 24 Eylül ve 23 Ekim ) Astrolojinin yedinci burcudur.  Herhangi bir konuda fikirlerini istediğinizde size tarafsızca fikirlerini söyler. Sanata yeteneklidir. Alıngan olduğundan dolayı çabuk kırılırlar. Biraz tembeldirler. Çok çabuk fikir değiştirebilirler ve çok kolay tesir altında kalırlar.

akrepAkrep Burcu( 24 Ekim ve 21 Kasım ) Astrolojinin sekizinci burcudur.  Derin ve ihtiraslı tutkulara sahiptirler. Otoriter, özgüveni yüksek, bir işe girdikleri zaman muhakkak yönetici olurlar. Bazı zamanda kendilerini oldukça beğenmişlerdir. Herkesten kuşku duyarlar,  eğer buna bir önlem almazlarsa paranoyak olurlar. Akıllarına koydukları her şeyi yaparlar. Herhangi bir haksızlık söz konusu olursa, oldukça acımasız olurlar.

yay burcuYay Burcu ( 22 Kasım ve 21 Aralık ) Astrolojinin dokuzuncu burcu olan yay burcu insanının özellikleri şu şekildedir. Zaman zaman Örf, adet ve geleneklere aykırı davranışlar sergileseler bile aslında kendi içsel dünyalarında kendilerine göre bir ahlak yapıları vardır. Dikkatsiz, heyecanlı, patavatsız, aşırı derecede özgürlükçü, bir anda karar verirler ve uygularlar. Araştırmacıdırlar. Bilmedikleri bir konu hakkında bilgilenmeyi severler.

oğlak burcuOğlak Burcu(23 Aralık ve 20 Ocak) Astrolojinin onuncu burcudur.  Gelecek konusunda sürekli düşünen oğlak burcu insanı, şayet planları istedikleri gibi sonuçlanmazsa depresyona girerler. İşlerine kendilerini öyle bir kaptırırlar ki, kimse ile doğru dürüst ilişki kuramazlar. Ciddi, tutucu, güçlü irade, çalışkan, güvenilir, dürüst, sırdaş, cömert kişilerdir. Boğa ve Başak burçları ile çok iyi anlaşırlar.

kova burcuKova Burcu ( 21 Ocak ve 19 Şubat ) Astrolojinin on birinci burcudur.  Hümanist özelliği ile bilinen Kova burcu; çok iyi bir dosttur. Umulmadık bir anda, olur olmaz garip davranışlar sergileyebilir. Çılgındırlar. Sık sık isyan eder. Ve sabit fikirlidir, doğrularından asla vazgeçmezler. Geçmişini asla unutmayan Kova Burcu en çok ikizler ve terazi ile çok iyi anlaşır

balık burcuBalık Burcu ( 20 Şubat ve 20 Mart )  Astrolojinin on ikinci burcudur.  Aşırı derece de duyusal olan balık burcu, sanata çok eğilimlidir. Öğrenmeye çok açıktırlar. Oldukça sulu gözlüdürler. Sokakta kedi ölmüş deseler oturur ağlarlar. Yaptıkları hatalardan ders çıkarmazlar. İnsanlara çok çabuk güvenir, Yapılan bir hatayı çok çabuk affeder, kimseye kin gütmez. Özgürlükçü yapıları ile bilinen balık burcu duyuları her zaman ön plandadır. Yengeç ve akrep burcuyla çok iyi anlaşırlar.